YTB Öğrencilerden Kayseri Şehir Hastanesine Ziyaret

13:22:17 | 2019-05-08

Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığının burs verdiği dünyanın çeşitli ülkelerinde eğitim gören öğrenciler ile Türkiye’ de üniversitelerin çeşitli bölümlerinde eğitim alan yabancı uyruklu öğrenciler, SİYAMDER (Sivil yaşam derneği) projesi kapsamında Kayseri Şehir Hastanesini tercih ettiler.

Afrika ülkelerinden (Çat, Somali, Benin Cumhuriyeti, Kenya, Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Fas, Güney Afrika Cumhuriyeti), Balkan Ülkelerinden (Bosna Hersek, Arnavutluk, Hırvatistan), Türkiye Cumhuriyetler (Türkmenistan, Azerbaycan, Kırgızistan) gibi ülkelerden, hastaneyi ziyarete gelen 40 kişilik öğrenci grubuna Hastane Başhekim Yardımcısı Sağlık Turizmi Sorumlu Hekimi Op. Dr. Mustafa Arık ve sağlık turizmi birim çalışanları eşlik ettiler. Öğrencilere şehir hastanelerinde hizmete geçirilen özellikli birimleri tanıtan Op. Dr. Mustafa Arık, Ülkemizde Şehir Hastaneleriyle birlikte sağlıkta daha nitelikli hizmetler verilmeye başlandığını ve bu kadar nitelikli hizmetlerin insanlara SGK kapsamıyla ücretsiz olarak verildiğini belirtti.

Öğrencilere; Kayseri Şehir Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Kliniği Robotik Rehabilitasyon Ünitesi, Hidroterapi Havuzları, Acil Servisler, Ortopedi Servisi, Radyoloji Ünitesi, Eczane ve Uluslararası Kontrol Laboratuvarlarından tam not alarak kalitesini dünyaya kabul ettiren, Dünyada çok az merkezde bulunan Robotik Sistemler ile bütün tetkiklerin çalışıldığı Robotik Post Analitik Laboratuvarları gezdirildi.

(Haber: Nurhan BAYRAM)
ETİKET :  

Tümü