YÖNÜMÜZ HANGİ YENİ TÜRKİYE’YE?..

17:20:11 | 2019-03-13
Mustafa TEMİZER
Mustafa TEMİZER      m.temizer6262@hotmail.com

Ülkemizin kaderini ilgilendiren konularda hükümetin ve meclisteki liderlerin bağımsız hareket edemediği, hakim güçlerin politikaları doğrultusunda hareket etmek zorunda kaldığı,halka söylemleriyle uygulamalarının birbirini tutmadığı görülüyor.

Türkiye her alanda değişim yaşıyor veya değişime zorlanıyor.Ülkemiz ve bölgemizdeki değişimler yerli ve milli değil; ABD, AB, İsrail ve Rusya’nın proje ve politikaları doğrultusunda gerçekleşiyor.

ABD,ülkemizin haritasını da değiştirdiği bir Büyük Ortadoğu Projesi (BOP) hazırlıyor. Projede yeni Türkiye’den bahsediyor.CIA Türkiye masası eski şefi Graham E. Fuller “Yeni Türkiye Cumhuriyeti” kitabını yazıyor.Kitapta Yeni Türkiye’nin görev ve sorumlulukları hatırlatılıyor. ABD’nin “Yeni Türkiye Cumhuriyeti Projesi” millete, milli bir proje gibi anlatılıyor.

Kimlerin projesi doğrultusunda askerimizin, polisimizin eli kolu bağlanıp terör örgütünün şehirlere yerleşmesine, yığınak yapmasına göz yumuldu? Kimlerin projesi uğruna yüzlerce şehit verilmesine, kadınların dul, çocukların yetim kalmasına, anaların gözyaşının sel olmasına neden olundu?

Emperyalist ABD, AB ülkeleri ve Rusya milletimize olan düşmanlıkları, bölgedeki çıkarları gereği terör örgütlerini destekliyor. Teröristlerin yurda yerleşmesine, hendekler kazmasına,sınırımıza yığınak yapmasına izin verenler, göz yumanlar,kime olan düşmanlığının gereği olarak göz yumdu?..

Bir taraftan ABD’ye meydan okurken diğer taraftan ülkeye savaş açan PKK ve uzantılarının İncirlik üssünden beslenmesine izin verenler kimin projesine hizmet ediyor?..Ülkemizden giden silahlarla bölge,emperyalist ülke ABD, Rusya, İngiltere,İsrail, …’in istediği gibi mi,Türkiye’nin istediği gibi mi şekilleniyor?

Vatandaşa karşı sözde din, iman, vatan, millet dendiği, emperyalist ülkeler düşman ilan edildiği halde geri planda onları vazgeçilmez dost, müttefik, stratejik ortak görenler kimin projesine hizmet ediyor?..

Seçim bahane edilerek söz ve uygulamaları ile milleti ayrıştırıp kutuplaştıran, milletin birlik ve beraberliğini bozanlar kimin projesine hizmet ediyor?..

 

 
ETİKET :  

Tümü