Ürkündaş: “12 Eylül darbesi demokrasimize vurulmuş ağır bir darbedir”

16:29:31 | 2019-09-12

Saadet Partisi İl Başkanı Nuri Ürkündaş, 12 eylül askeri darbesinin 39. yıldönümü  dolayısıyla yaptığı açıklamada, “12 Eylül darbesi demokrasimize vurulmuş ağır bir darbedir” dedi. 

  SP İl Başkanı Nuri Ürkündaş, 12 eylül askeri darbesinin 39. yıldönümü  dolayısıyla yazılı bir açıklama yaptı. Ürkündaş açıklamasında şunları söyledi:

  “12. Eylül askeri darbesi demokrasimize vurulmuş ağır bir darbedir, bu ağır darbe nedeni ile yüzlerce insanın hayatı karartılmıştır. Anayasa ve hukuk kurallarını istedikleri gibi değiştirip kullanmışlardı. Kanunlarda oynayabilirsiniz ama kanunlar her zaman adaletin tescili manasına gelmez. O zaman yapılan anayasanın elle tutulur bir tarafı kalmadı. Yeni bir anayasaya  acilen ihtiyaç vardır. O zamanın darbecilerini muktedirlerini tarih zalimler olarak kayda geçmiştir. Müktedir olabilirsiniz fakat zulüm ile payidar olamazsınız. 12 Eylül ile alakalı kişiler, darbenin failleri gerekli hesabı vermelidirler gerekli cezaları çekmelidirler. 12 Eylül ve benzeri darbelerin ülkemizde bir daha olmamasını temenni ediyor daha hür ve özgür bir Türkiye tablosunun oluşmasını arzu ediyorum.” İHA
ETİKET :  

Tümü