Üniversite tanıtım buluşmaları başladı

11:40:24 | 2019-03-11

Akdeniz Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği tarafından 2012 yılından bu yana düzenlenen “ATHİB Dokuma Kumaş Tasarım Yarışması” kapsamında Üniversite Tanıtım Seminerleri başladı.

Bugüne kadar 500’ün üzerinde genç tasarımcı ile yolları kesişen ATHİB Dokuma Kumaş Tasarım Yarışması sayesinde onlarca yetenekli genç Türk tekstil sektörüne kazandırılmış ve yarışmada dereceye giren 4 öğrenci Ticaret Bakanlığı desteği ile İtalya’da öğrenim görmüş ve 1 öğrenci de İtalya’da öğrenimini sürdürmektedir.

Bu yıl sekizincisi düzenlenen ATHİB Dokuma Kumaş Tasarım Yarışması’nın 21 il ve 43 bölüm için planlanan Üniversite Tanıtım Seminerleri başladı. “Üniversitelerle Buluşuyoruz” sloganı ile yola çıkan ATHİB Dokuma Kumaş Tasarım Yarışması ekibi yedinci yarışmanın finalistlerinin dokunmuş ürünlerinden oluşan özel koleksiyon ile üniversite tanıtım seminerlerine 25 Şubat 2019 günü Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi ile start verdi.

Ankara’da başlayan Üniversite Tanıtım Seminerleri kapsamında, Çankırı Karatekin Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, Eskişehir Teknik Üniversitesi programın ilk haftasında ziyaret edildi.

Programın ikinci haftasına ise Mersin Üniversitesi ve Çukurova Üniversitesi ile başlayan ATHİB Dokuma Kumaş Tasarım Yarışması ekibi, aynı hafta Gaziantep Üniversitesi, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi, Erciyes Üniversitesi ve Selçuk Üniversitesi’ni ziyaret edecek.

Haber: Ramazan KARAKUŞ

 
ETİKET :  

Tümü