Turizm Haftası başlıyor

12:45:02 | 2019-04-14

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Turizm Haftası, düzenlenecek çeşitli etkinliklerle kutlanacak.

15-22 nisan tarihleri arasında kutlanacak hafta, dolu dolu bir programa sahne olacak. İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmet Taymuş, programın bu sabah saat 09.00’da Cumhuriyet Anıtına çelenk sunumu ile başlayacağını belirterek, daha sonra sırasıyla Vali Şehmus Günaydın, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veli Altınkaya’nın ziyaret edileceğini söyledi. Saat 11.45’te ise İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne ait Kültür Merkezi’nde müzik dinletisi gerçekleştirilecek.

Etkinlikler kapsamında yarın saat 10.30’da Kültepe Kaniş Karum’a çevre gezisi düzenlenecek. Çarşamba günü ise saat 11.00’da Erciyes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde ‘Kayseri’de turizm’ adlı toplantı yapılacak. Perşembe günü 14.00’da ERÜ Türkan Tuncer Hasçalık Turizm Fakültesinde ‘Turizmde mevsimsellik sorunu’ adlı panel var. Cuma akşamı saat 20.00’da İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nde Türk Halk Müziği konseri ile kulakların pası silinecek. Hafta, cumartesi günü 07.30’da Koramaz Vadisi’nde gerçekleştirilecek doğa yürüyüşü ile son bulacak.

İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmet Taymuş, yaptığı çakılmasında tüm Kayseri halkını birbirinden önemli organizasyonlara davet etti.

(Haber: Ramazan KARAKUŞ)

 
ETİKET :  

Tümü