Tren garında istismar sanığı TIR şoförüne 19 yıl 9 ay hapis

17:45:53 | 2019-10-09

Tren Garında T.C.’ye (17), istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklu yargılanan TIR şoförü D.U., 19 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı.

 

 

Olay, 2017 yılında Merkez Kocasinan İlçesinde bulunan Kayseri  Tren Garında bulunan tuvalette meydana geldi. Olay tarihinde 15 yaşında T.C. İle sosyal medya üzerinden tanışan ve kontör yükleyen    D.U.’nun tuvalette cinsel istismarda bulunduğu ileri sürüldü.  Çocuğun olayı ailesine anlatmasının ardından D.U., tutuklanarak, cezaevine konuldu.  Hakkında, ‘Çocuğun cinsel istismarı’ suçundan dava açıldı.

  1.  Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın karar duruşmasında tutuklu sanık D.U. hazır bulundu. Mağdur çocuk T.C.(17) ise duruşmaya katılmadı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Kayseri İl Müdürlüğü vekili de duruşmaya müdahil oldu.

2017 yılının başında tren garının tuvaletinde cinsel istismarda bulunduğu iddialarını kabul etmeyen sanık D.U. “Böyle bir şey yapmadım. WC’ye ben hiç gitmedim, mağdura karşı cinsel eylemim olmadı. Orası işlek bir WC olduğu için öyle bir şey olamaz, kamera kayıtları vardır. Çok ağır bir suçlamadır, suçsuzum, beraatımı istiyorum” dedi.

Önceki duruşmalarda, sanık ile sosyal medya üzerinden tanıştığını ve zaman zaman başka yerlerde de istismara uğradığını öne süren T.C., “Kontör yüklüyordu. Camii tuvaletinde de istismarda bulunmuştu” demişti.

Mahkeme heyeti, tutuklu sanık D.U.’ya ‘çocuğun cinsel istismarı’ suçundan 16 yıl 8 ay hapis, ‘kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçundan ise 3 yıl 1 ay 15 gün olmak üzere toplam 19 yıl 9 ay 15 gün hapis cezası ile tutukluluk halinin devamına karar verdi.

Haber: Samed Aydın SUN

 
ETİKET :  

Tümü