Tiyatro Festivali başladı

15:12:24 | 2019-04-15

Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve bu yıl 14’üncüsü yapılacak olan Uluslararası Liselerarası Tiyatro Festivali, kortej ve açılış programı ile başladı.

Uluslararası Tiyatro Festivali için şehrimize gelen gruplar Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ı ziyaret etti.

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Salih Özgöncü, festivale katılan gruplarla ilgili Başkan Büyükkılıç’a bilgi verdi. Özgöncü, festivale, Kayseri’den 19 lise ile birlikte Ankara, İzmir, Giresun, Ordu , Konya ve Manisa’dan liseler ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Azerbaycan, Bosna Hersek ve Gürcistan’dan okulların katıldığını söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, başta Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyet, Azerbaycan, Bosna Hersek ve Gürcistan’dan gelen konuklar olmak üzere tüm grupları Kayseri’de ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını belirtti.

Başkan Büyükkılıç, önümüzdeki yıllarda katılımcı ülke sayısını artırarak festivalin uluslararası boyutunu daha da perçinleyeceklerini kaydetti.

Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 14’üncüsü gerçekleştirilen Uluslararası Liselerarası Tiyatro Festivali 5 Mayıs’a kadar devam edecek.

(Haber: Sünbül ALTUNBAŞ)
ETİKET :  

Tümü