TED Kayseri Koleji V. Ulusal gençlik forumu

13:56:19 | 2019-04-07

TED Kayseri Koleji tarafından 5’ncisi Ulusal Gençlik Forumugerçekleştirildi.

Özel Üsküdar Amerikan Lisesi, TED Atakent, TED Mersin, TED Malataya, TED Hatay, TED Diyarbakır, TED Trabzon öğrenci ve öğretmenlerinin katılımlarıyla gerçekleştirilen konferansta öğrenciler, ülke ve dünya sorunlarını parlamento ciddiyetinde tartıştı.

Programın onur konuğu ve Türk Eğitim Derneği Genel Müdürü Sevinç Atabay; gençlerin gelecek için çok iyi hazırlanması gerektiğini, gelecekte iyi bir yer edinmek için sadece bilişsel gelişimin yeterli olmadığını, sosyal ve kültürel gelişimin de en az bilişsel gelişim kadar önemli olacağını vurguladı. Gelişim ve öğrenmenin temelinde merak ve soru sorma olduğunu ve bunun yaşam boyu devam eden bir süreç olması gerektiğini ifade etti.

Lise öğrencilerine; insan hakları, adalet, sağlık, ekonomi, teknoloji ve kalkınma, eğitim, sanat, dış ilişkiler komitelerinde bir araya gelerek sorunlara çözümler üretme olanağı sağlayan TED Kayseri Koleji V. Ulusal Gençlik Forumu, Konferans Başkanı Arif Tüfekçi’nin forum zilini çalmasıyla başladı.

Bu arada öğrencilere Türkiye ve dünyadaki güncel konular hakkında farkındalık kazanma ve sorunlara ortak çözümler üretebilme yetilerini geliştirmek amacıyla düzenlenen konferansta emeği geçenlere ve öğrencilere teşekkür edildi.

(Haber: Samed Aydın Sun)

 

 
ETİKET :  

Tümü