Tebrikler..!

16:26:21 | 2019-05-12
 Canan Bayram
Canan Bayram      canan.bayram@kayseristarhaber.com.tr

Kötü başladı, iyi bitirdi. Durup dururken az kalsın ateşe atacaktı kendi, ligdeki konumunu riske edip patinaj yapacaktı. Kayserispor dün evinde Kasımpaşaspor’u geriye düştüğü maçta devirdi. Sadece bir bir maçı kazanmadı, ligde kaldığını matematiksel olarak tescilledi.

Çünkü son haftalarda yaşadığı kayıplardan sonra dedikodu mekanizması sürekli üretiyordu, dün bu mekanizmayı da çürüttü. Başta söyledim kötü başladı, fantazi yaptı, basit gol yedi. Sonra aklı başına geldi vites büyüttü. Kasımpaşa’nın Kayseri’ye kadro zaafiyeti ile gelmesi, ilk yarıda 10 kişi kalması Kayserispor’un işine geldi. Soyunma odasına geriden gidenler Hikmet hocadan alımını alınca ikinci yarıya fırtına gibi başladılar. Adeta tek kale oynadı Kayserispor. Soyunma odasındaki fırçanın yanı sıra ikinci yarıda kenardaki hamlesi de önemliydi tecrübeli teknik adamın. Sol bek Atilla Turan’ı oyundan alıp Asamoah Gyan’ı sahaya sürmesi riskliydi ama o kazanmak için risk aldı ve sonuca gitti.

Ligin ilk yarısında sadece Akhisar maçında gol atan Asamoah dün takımını ipten aldı, hocasının hamlesinin ise ne denli doğru olduğunu ispatladı.

Sonuçta; Kayserispor kazanması gereken bir maçı zorda olsa kazandı. Alanya maçı sonrasında da düşmez diye belirtmiştim. Dünü puansız tamamlasa da düşüncem değişmezdi ancak ne gerek var. Akhisarspor düştü, Erzurum bıçak sırtında. Futbolcunun hocanın, taraftarın hepsinden önemlisi yönetimin kafası rahatladı. Bugünden itibaren yönetimin yeni sezonla ilgili daha önce alt yapısı hazırlanan planlama için start vermesi ve lig bitmeden yeni sezonu bana göre bitirmeli. Kayserispor’un ligde kalmasında emeği geçen herkesi ama herkesi tebrik ediyorum.

 
ETİKET :  

Tümü