“Sizler Bizim Dua Kaynağımızsınız”

Başkan Büyükkılıç, Huzurevi’ni ziyaret etti ve yaşlılarımızın görüşlerini dinledi

10:46:34 | 2019-04-15

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç,  Kayseri Huzurevi’ne ziyarette bulundu. Büyükkılıç, tüm yaşlılarla tek tek görüştü ve “Sizlerin gönlünü ihya etmek durumundayız, çünkü siz bizim dua kaynağımızsınız” dedi.

 

Başkan Memduh Büyükkılıç, yoğun programlarının yanı sıra zaman zaman sürpriz ziyaretler gerçekleştiriyor. Büyükkılıç bu bağlamda Huzurevi’ni ziyaret ederek tüm birimlerini gezdi ve yaşlılarımızla görüştü. Tüm yaşlılarımızla tek tek selamlaşan ve hatırlarını soran Başkan Büyükkılıç, bir istekleri olup olmadığını sordu. Yaşlılarımızın şehrin dua kaynağı olduğunu ifade eden Başkan Büyükkılıç, bu nedenle tüm yaşlılarımızın gönüllerini ihya etmek gerektiğini kaydetti.

Yaşlılarımıza “Bizleri evladınız olarak görün” diyerek yaklaşan ve aldıkları hizmetlerle ilgili sorular yönelten Başkan Büyükkılıç, Huzurevi’nin personeliyle de görüştü. Başkan Büyükkılıç, yemekhaneden mutfağına, banyosundan mescidine kadar Huzurevi’nin tüm birimlerini de tek tek gezerek incelemelerde bulundu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, ziyaretinde yaşlıların her birisiyle yakından ilgilendi. Başkan Büyükkılıç, Turanlı bir Huzurevi sakinine arzu ederse ve özlem duyuyorsa Turan’a götürebileceğini de söyledi. Huzurevi sakinleri de Başkan Büyükkılıç’ın gösterdiği ilgiye, sevgi ve duayla karşılık verdi.

Sorunlar önce tespit ediliyor sonra çözülüyor

Diğer yandan Başkan Büyükkılıç, terminal esnafını ziyaret ederek esnaflarla  tek tek görüştü. Esnafın terminalle ilgili görüşlerini soran Başkan Büyükkılıç, ışıklandırma yetersizliğine de talimatlar vererek anında çözüm getirdi.

Büyükkılıç, terminaldeki otobüs işletmecileri ve esnafın yanı sıra yolcularla da sohbet etti. Yolculara ikramlarda da bulunan Başkan Büyükkılıç, Terminal’de verilen hizmetle ilgili düşüncelerini sordu. Başkan Büyükkılıç, asker uğurlayan aileler ve askerlerle de görüşerek hayırlı tezkereler temennisinde bulundu. 

(Haber: Davut GÜLEÇ)

 
ETİKET :  

Tümü