Sektörün devleri bu fuarda buluştu

17:24:50 | 2019-10-09

Kayseri’de mobilya sektörünün büyük buluşmasına ev sahipliği yapacak olan ‘8’inci Mobilya Fuarı’ Kayseri OSB TÜYAP Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde görkemli bir tören ile açıldı.

Sektörde faaliyet gösteren önemli firmaların katılımı ile “Endüstriyel Mobilyanın Başkenti” Kayseri’nin en önemli iş platformu Kayseri Mobilya Fuarı; kapılarını davetlilere araladı.

Açılışa Vali Şehmus Günaydın, MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, Ruanda Büyükelçisi Williams Nkurunziza, Endonezya, Malezya ve Uganda Büyükelçiliği Temsilcileri, Büyükşehir Belediye Başkanı  Memduh Büyükkılıç, AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, Kayseri İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, Türkiye Ağaç İşleri Federasyonu Başkanı Ali Rıza Ercan, Kayseri OSB Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan ve Yönetim Denetim Kurulu Üyeleri, Kayseri Sanayi Odası Başkanı Mehmet Büyüksimitci, Kayseri Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy, Kayseri Mobilyacılar ve Sanayiciler Derneği (KAYMOS) Başkanı Mehmet Yalçın, TÜYAP Anadolu Fuarları A.Ş. Genel Müdürü Cihat Alagöz, Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Mustafa Alan, Diyanet İşleri Başkanlığı eski Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan ve il protokolü katıldı.

“Kayseri mobilyanın başkentidir”

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç burada yaptığı açıklamasında

Kayseri’nin mobilyanın başkenti olduğunu ifade ederek;  bu ifadeyi Kayseri’nin girişine yazdıracağını belirtti.

Konuşmasında Kayseri için mobilya sektörünün önemini  vurgulayan Başkan Memduh Büyükkılıç, “Kayseri genlerimize işlemiş olan ticaretin ve endüstrinin de merkezi. Bu şehre bir çivi çakan, emeği geçen katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Büyükşehir Belediyesi’nin turizme yönelik çalışmalarından da bahseden Büyükkılıç, “Kayseri’nin bundan sonra turizmle anılır hale gelmesini sağlamak aslı vazifemiz olacak. Erciyes’e yaptığımız Yüksek irtifa Kamp Merkezi ile Kayseri sporun da merkezi olacak. Turizmin merkezi olmak için gerekli çalışmaları birer birer hayata geçiriyoruz” şeklinde konuştu. 

 

 ‘’Kayserimiz fuar konusunda tecrübeli’’

AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu ise açılış öncesi basın mensuplarına yaptığı açıklamasında  “Kayserimiz fuar konusunda tecrübeli bir şehir. 1200’lü yıllarda Pınarbaşı-Pazarörende dünyada ilkinin gerçekleştirildiği fuarlar yapılırdı. Yabanlı pazarı da bunlardan bir tanesi idi” dedi.

Çopuroğlu, OSB Fuar alanının diğer sektörler tarafından da değerlendirilip Kayseri’ye katkı vermelerini istediklerini dile getirdi.

Konuşmaların ardından açılışa geçildi.

Kayseri OSB Müdürlüğü, Kayseri Mobilya Sanayicileri Derneği (KAYMOS) işbirliğinde düzenlenen fuarın açılışında Büyükşehir Belediyesi, Kayseri Sanayi Odası (KAYSO), Kayseri Ticaret Odası (KTO), Türkiye Ağaç İşleri Esnaf ve Sanatkârları Federasyonu (TAİF), Kayseri Esnaf Sanatkârlar Odaları Birliği (KESOB), Kayseri Marangozlar Mobilyacılar ve Döşemeciler Odası ve KOSGEB destek verdi.

Fuara Avrupa başta olmak üzere, Katar, Kuveyt, Umman, Bahreyn, Ürdün, Fas, Tunus, Libya, Suudi Arabistan, Arnavutluk, Kosova, Karadağ, Bosna Hersek, Macaristan, Kazakistan, Rusya, Belarus, Makedonya, Azerbaycan, Gürcistan ve İsrail gibi ülkelerde yoğunlaşmış, 200’ü aşkın yabancı ziyaretçi ve alım heyeti anlaşmalar yapmak üzere fuarı ziyaret etti.  Fuar 9-12 Ekim tarihlerinde 10.00-19.00 ve 13 Ekim Pazar günü 10.00-18.00 saatleri arasında ziyaretçileri ağırlayacak.

(Haber: Ramazan KARAKUŞ-Samed Aydın SUN)

 
ETİKET :  

Tümü