Şehir Hastanesinde yine bir ilk

15:55:34 | 2019-07-07

Düzenlenen 'Bir Otoritenin Tecrübeleri İle Endoskopik Transsfenoidal Cerrahi' konulu program Kocaeli Üniversitesi Nöroşiroloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Savaş Ceylan moderatörlüğünde yapıldı.

Çok sayıda davetlinin katılımı ile gerçekleşen programın ilk bölümünde Prof. Dr. Savaş Ceylan, Kayseri Şehir Hastanesi Beyin Cerrahisi Uzmanı Dr. Şükrü Oral ile birlikte 'Endoskopik Transsfenoidal Cerrahi' gerçekleştirdiler. Herhangi bir kesi ve dikiş yapılmaksızın burundan girilerek mikro aletler ve mikro kamera vasıtasıyla beynin kafa tabanında bulunan hipofiz adlı bölgesindeki tümörün çıkartılması işlemini, katılımcılar ameliyathanede canlı olarak izleme imkânı buldu.

Bir buçuk saat süren ve hastanın hipofiz bezindeki tümörlerin temizlendiği işlem sonrası açıklamalarda bulunan Kocaeli Üniversitesi Nöroşiroloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Savaş Ceylan; hastane kullanılan teknolojinin ve fiziki şartların üst düzeyde olduğuna değindi.

Daha sonra Kayseri Şehir Hastanesi Konferans Salonunda gerçekleşen sunumdan önce söz alan Kayseri Şehir Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. İlhami Çelik de, “Kocaeli Üniversitesi Nöroşiroloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Savaş Ceylan’a ve bugün burada bizi yalnız bırakmayan tüm meslektaşlarıma teşekkür ediyorum. Bu ve benzeri başaralı ameliyatları inşallah Şehir Hastanemizde gerçekleştirmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

(Haber: Sünbül ALTUNBAŞ)

 
ETİKET :  

Tümü