Santa Farma75'inci yılını kutluyor

08:58:35 | 2019-05-07

Kurulduğu günden itibaren sağlığa sağlıklı hizmeti kesintisiz sunma misyonuyla büyüyen,Türkiye'nin en köklü ve güçlü yerli ilaç firmaları arasında yer alan SantaFarma, 75'inci yılını kutluyor. 

 
1944 yılında kurulan, bugün 10 ayrı terapötik kategoride ve bu kategorilerin altında 50 ayrı pazarda toplam 73 ürünle faaliyet gösteren Türkiye'nin en köklü ilaç firması SantaFarma 75'inci yaşını kutluyor. Şirketin 2019 yılında öncelikli hedefleri arasında, hem yerel hem de küresel olma hedefi doğrultusunda mevcut ürün portföyünün değerlendirilmesi, yeni ürünlerle fark yaratmak, yeni coğrafyalara açılmak ve yerel deneyimlerini küresel ölçeğe taşımak bulunuyor.
 
Yaptığı yatırımlar sonucunda yerli üretimde kendini stratejik ortak olarak konumlandıran SantaFarma, son teknoloji ürünü araçlarla donatılan üretim tesisi ve titiz yaklaşım sergileyen ekibiyle, Türkiye ilaç üretim sektöründe fark yaratan firmalarla ortaklık yapıyor. Şirketin hedefi, yeni ve modern tesisi aracılığıyla dünyanın önde gelen ilaç firmalarının ürünlerinin Türkiye'de üretilmesini sağlamak.
 
İhracat alanında kendisini yeni pazarlara taşıyan iş ortağı sayısını da hızla artıran şirketin, 80'inci yaşını kutlayacağı 2024 yılı için belirlediği hedeflerin başında ise Türk ilaç şirketleri arasında ihracat şampiyonu olmak geliyor. Diğer şampiyonluk alanı ise ilaç sektöründe Türkiye'nin en beğenilen ilaç şirketi konumuna gelmek. SantaFarma, 75'inci yılı ile hızlandırdığı kültürel dönüşümüyle 2024'e doğru ilerlerken, kurumsallaşma ile aile firması dengesini optimum şekilde koruyan, çalışanları için önde gelen bir işveren markası olmak için çalışmalarını sürdürüyor.  

(Haber: Ramazan KARAKUŞ) 
ETİKET :  

Tümü