Sanıklar para karşılığında aklandı

11:43:23 | 2019-07-11

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık’ın “FETÖ Borsası”nın araştırılması istemiyle verdiği Araştırma Önergesi iktidar partisi ve MHP’nin oylarıyla reddedildi. Önerge üzerinde konuşan Arık, para karşılığında FETÖ sanıklarının aklandığını iddia etti

 TBMM’de Araştırma Önergesi’nin gerekçesini açıklayan Arık, “Birkaç gün sonra üçüncü yılına gireceğimiz kalleş FETÖ ihanetinde ve bu ülkeyi vatan yapan, bu uğurda can veren tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize sağlıklı uzun ömürler diliyorum. Tabii ki FETÖ'ye her istediği verilmeseydi, bu ülkenin kahraman subaylarına kumpaslar kurulup FETÖ için mıntıka temizliği yapılmasaydı, belki de biz 15 Temmuz ihanetini yaşamayacaktık, 250 şehidimizi vermemiş olacaktık” dedi.

FETÖ ile mücadele konusunda samimi olmak gerektiğini ifade eden Arık, FETÖ’nün siyasi ayağının araştırılmamasının ciddi bir sorun olduğunu belirterek, “Olmaz beyler, FETÖ'yle mücadele böyle olmaz. FETÖ'yle gerçekten mücadele edecekseniz, sırf sizinle görüş ayrılığına düştü diye, yeni bir parti kuracak diye Ali Babacan'a FETÖ sopasını gösteremezsiniz.” dedi.

Özer: FETÖ borsasının ipliği pazara çıkarılmalıdır!

CHP İl Başkanı Ümit Özer de konuya ilişkin yaptı yazılı açıklamasında; “Kayserimizi FETÖ’nün kirli işlerini yürüttüğü bir kent olmaktan kurtarmak için dün olduğu gibi bundan sonrada yanlışların üzerine kararlılıkla gideceğiz.” İfadelerine yer verdi.

(Haber: Samed Aydın SUN)
ETİKET :  

Tümü