Sandık güvenliği çok önemliymiş…

Ankara seçimlerini kaybeden Mehmet Özhaseki, memleketinde konuştu; sayımların adil yapılmadığına vurgu yaptı.

15:19:06 | 2019-04-15

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Kayseri’ye gelerek bazı ziyaretlerde bulundu. Seçim sürecine değinen Özhaseki,  "Seçimlerin kazanılıp kaybedilmesi sadece adaya bağlı bir şey değil. Sandık güvenliği çok önemliymiş, partimize düşen en önemli görev sandık güvenliğini sağlamakmış. Tarafsız birileri oturup yeniden sayım yapsa, sonuç çok farklı olur diye düşünüyorum” dedi.

Mehmet Özhaseki, seçimlerin ardından Kayseri’ye ilk kez geldi. “Uzun bir süre memleketimize gelemedik. Çok özledik” diyen Özhaseki, yerel seçimler ve sonrasında yaşanan gelişmelere  ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 

Ziyaret kapsamında AK Parti İl Başkanlığı’nı ziyaret eden Özhaseki, bina girişinde partililer ve bazı ilçe belediye başkanları tarafından karşılandı.

Bina girişinde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Mehmet Özhaseki, Ankara sonucunu değerlendirerek; “Vuku olanda hayır vardır diye güzel bir söz vardır. Biz çalışmaktan ve üzerimize düşeni yapmaktan, elimizden ne geliyorsa onu ortaya koymaktan sorumluyuz. Sonuçları da Allah takdir eder. Önemli olan sizin üzerinize düşeni, hakkıyla yapıp yapmadığınızdır. Üzerinizde bulunan görevi yerine getirip getirmediğinizdir. Geçtiğimiz seçim süreci boyunca 54 kez ulusal tvlere çıkmışım. Bine yakın toplantıya katıldım. Nihayetinde genel başkan yardımcısıyım ve yerel yönetimlerden sorumluyum. Sizin orada, hakkıyla partiyi temsil etmeniz, fikirlerini, görüşlerini ve gelecekle ilgili düşüncelerinizi ifade etmeniz gerekiyor. Allah’a hamd olsun, bunları hakkıyla yerine getirdiğimi zannediyorum.  Ben üzerime düşeni  yaptım.  Ancak sonucu cenab-ı hak tekdir ediyor. Seçimlerin kazanılıp kaybedilmesi konusu sadece adayla ilgili olan bir iş değil. Onun dışında, o kadar çok etken ve faktör var. Bunlar hepsi bir araya geldiğinde sonucu belli ediyor. Elbette ki parti olarak da şahıslar olarak da, kendi şahsım itibarı ile de söylüyorum; hatasız değiliz. Bir çok hatalarımız vardır. Kötü niyetli olmamak gerekiyor. Bunlardan ders çıkarıp geleceğe doğru uygun bir şekilde yol almak bizim birinci işimiz. Ancak İstanbul ve Ankara’daki sonuçlar hepimizi üzmüştü” dedi.

Özhaseki sorulan bir başka soru üzerine ise, "İstanbul seçimleri ile ilgili olarak zaten partimiz üzerine düşeni yapıyor. Seçim işleri Başkanlığımız orada itirazları yapıyor. Sandık güvenliği çok önemliymiş, partimize düşen en önemli görev sandık güvenliğini sağlamakmış. Bir çok yerde sandık müşahidimiz olmayınca, itiraz edilmeyince sandık yeniden açılıp sayılamıyor. Bundan dolayı da bir çok oy kaybına uğradığımızı anladık. Elbette büyük bir partiyiz, güçlü bir teşkilatımız var ancak sahip çıkma noktasında sandıklara bu seçimlerde yetersiz kaldığımızı kendimiz de görüyoruz. Bunu da değerlendiriyoruz zaten. Psikolojik olarak 1-2 şehri aldık diye havaya girmemeleri lazım. Kendilerinin oralarda her hangi bir başarıları var mı, Yoksa AK Partinin bazı zaaflarından yararlanıp mı kazandılar onu görmeleri lazım" şeklinde konuştu. 

 “Kayseri için çalışmaya devam edeceğim”

İttifakın Kayseri'de başarılı olduğunun altını çizen Özhaseki şunları söyledi:

Milliyetçi Hareket Partisi ve AK Parti'nin beraberliğine vatandaş onay vermiştir, hoş bakmıştır. Nihayetinde belediyelerin yönetiminde böyle yönetim anlayışı bundan sonra ortak ve akılcı bir şekilde Kayseri’ye hizmet ederek devam edecektir. Ben de nihayetinde Kayseri Milletvekiliyim. Devletin üst kademelerinde yer almış bir işi olarak ne kadar bilgi birikimim varsa bunu yine Kayseri için kullanmaya çalışacağım. Yeni, güzel icraatlar dönemi başlıyor.”

Büyükkılıç ve Yalçın’ı ziyaret etti

Özhaseki diğer yandan Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ve Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın’ı  ziyaret ederek ‘hayırlı olsun’ dileklerini iletti.

Büyükşehir ziyaretinde Kayseri belediyeciliğinin dillere destan olduğunu ifade eden Özhaseki, Başkan Büyükkılıç ile birlikte hizmetlerin zirve yapacağını söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Bakanlarımız, milletvekillerimiz, valimiz ve yerel yönetimler olarak el ele şehrimize hizmet edeceğiz” diye konuştu.

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın’ı da ziyaret eden Özhaseki’yi Özhaseki’yi bina girişinde Başkan Yalçın, başkan yardımcıları ve birim müdürleri karşıladı. Makamda gerçekleşen ziyarette konuşan Başkan Yalçın, kampanya döneminde vatandaşın kendilerini seçim atmosferi yokmuş gibi güzel şekilde karşıladığını belirterek, “Cumhur İttifakı ile güzel bir işbirliğiyle girdiğimiz seçim öncesinde sonuç neredeyse belliydi.” dedi.

(Haber-Foto: Ramazan KARAKUŞ)




ETİKET :  

Tümü