Sağlık olsun!

16:30:25 | 2019-03-10
 Canan Bayram
Canan Bayram      canan.bayram@kayseristarhaber.com.tr

Ne zaman ? diye yöneltilen soruların haddi hesabı yoktu. Elbette bir gün takılacaktı, kısa bir mola verip yoluna devam edecekti ama o gün ne zamandı?

Yanıt bekleyen sorular dün karşılık buldu Rize’de... Kayserispor 10 haftadır süren yenilmezlik ünvanını dün Rize’de kaybetti. Sadece futbolda değil, hayatın her alanında inişli çıkışlı grafikler vardır. Dünyanın en büyük takımları da uzun süreli çıkışlardan sonra kısa süreli inişler yaşamışlardır. Önemli olan istikrar çizgisinden uzaklaşmamaktır, önemli olan kısa sürede toparlanıp çıkışa geçmektir.

Açıkçası dün istediğimiz Kayserispor yoktu sahada... Özellikle ilk 45 dakikada tanınmayacak kadar kötüydü. Zaten her an kalesinde golü görecek bir hali vardı, Rize ilk yarıda ciddi baskı kurdu, alanı daraltıp bunalttı adeta Kayserispor’u... Hikmet hoca ile birlikte takım savunmasındaki iyileşme dün dip yaparken; Ertuğrul Sağlamlı günleri anımsadık... İkinci yarıda Rize’nin ikinci golü ve ardından bulduğu penaltı golü maçın renginin netleştirdi. Karaman risk alarak baskı kurdu, Kravets de Umut gibi direği geçemedi sonuçta Kayserispor bu baskıyı önce kurmuş olsa daha farklı olabilirdi.

Sağlık olsun... Önemli olan Rize’de bırakılan 3 puanı kısa sürede telafi edebilmektir.

 
ETİKET :  

Tümü