Palancıoğlu kentsel dönüşümü inceledi, müjde verdi, esnafı dinledi

Palancıoğlu, Battalgazi Mahallesinde devam eden kentsel dönüşüm çalışmalarını yerinde inceleyerek, gelinen son durumla ilgili yetkililerden bilgi aldı. İl Sağlık Müdürü doktor öğretim üyesi Ali Ramazan Benli Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu’nu makamında ziyaret ederek Melikgazi’de yapılacak sağlık yatırımlarını görüştü, Camikebir esnafını dinledi.

13:28:43 | 2019-07-21

Battalgazi Mahallesi’nde kentsel dönüşüm çalışmalarının devam edeceğini hatırlatan Başkan Dr. Mustafa Palancıoğlu, “Burada büyük bir kentsel dönüşüm gerçekleşiyor. Gecekondu olan tek katlı binalar yeşil alanı sosyal tesisi, yolu ve otoparkıyla çok güzel ve nezih bir hale geldi. Birkaç senedir devam eden projenin son aşmasına gelindi. Şuanda çevre düzenlemesi, parkı, otoparkları ve çocuk oyun grupları yapılmakta. Bu çalışmalarımız devam edecek. Yolunu otoparkını hızlı bir şekilde tamamlayacağız. Hayırlı olmasını dilerim.” diye ifade etti.

Yeni bir 112 acil servisi ve aile sağlık merkezi müjdesi

Melikgazi Belediyesinin sağlık yatırımları ile adeta referans olduğu ve örnek gösterildiğini ifade eden İl Sağlık Müdürü Ramazan Benli, “Melikgazi Belediyesi her alandaki referans hizmet ve yatırımları ile Türkiye’ye örnek olmaktadır. Semt poliklinikleri, aile sağlığı merkezleri, 112 acil üniteleri gibi hizmetleri ile halk ve koruyucu sağlık hizmetlerine vermiş olduğu önemi her zaman sergilemektedir. Melikgazi Belediyesinin daha iyi sağlık hizmeti alabilmesi için karşılıklı istişarelerimiz devam edecek. Talas’ta olduğu gibi kaliteli sağlık çalışmalarımıza burada da devam etmek istiyoruz.” dedi.

Vatandaşların sağlık hizmetini en iyi ve en nitelikli şekilde alması için çalıştıklarınıbelirten Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, “Mimarsinanbölgesindeki  arsa üzerine hayırsever Murat Kantarcı Eğitim Sağlık Spor ve Kültür Vakfı tarafından Süheyla Kantarcı 2 katlı Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Acil Servisi inşa edilecek. Vatandaşlarımızın sağlık hizmetini en nitelikli şekilde alması için Melikgazi Belediyesi ile Sağlık İl Müdürlüğü olarak el ele en güzel hizmetleri yapmanın mücadelesini veriyoruz. İnşallah bundan sonrada hedefimiz özellikle İldem bölgesinde planlanan 200 yataklı devlet hastanesini yatırım planına aldırabilmek ve buradaki sağlık hizmetlerini çok daha iyi bir hale getirebilmek.  Süheyla Kantarcı Aile Sağlık Merkezi’nin Melikgazi’mize ve Mimarsinan bölgesine hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” diye konuştu.

Melikgazi ilçesinin sağlığın merkezi olduğunu hatırlatan Başkan Palancıoğlu, 13 özel hastaneden 7’sinin, 95 sağlık merkezinden 35’inin, bir semt polikliniği ve 4 acil servisin ve ayrıca bir üniversite hastanesinin Melikgazi sınırları içerisinde olduğunu sözlerine ekledi.

Cami Kebir Esnafını ziyaret etti

PalancıoğluKayseri’nin banka, alış veriş, kuyumculuk, giyim ve toptan gıda gibi her türlü ticaretin Cami Kebir Mahallesinde gerçekleştiğini bu açıdan bu bölgenin Kayseri'nin adeta ticaretin kalbi olduğunusöyledi.Belediye çalışma ve hizmetleri ile bölgenin ticaret ve ekonomisine yön verdiklerini hatırlatan Palancıoğlu, Cami Kebir esnafı ile yapılan sohbet ve gezinin çok yararlı olduğunu çünkü bu tür geziler ile hizmette bütünlük sağlandığını sözlerine ekledi.    

(Haber: Samed Aydın Sun)   
ETİKET :  

Tümü