Özdemir, KOSGEB desteklerini Meclis gündemine taşıdı

12:45:51 | 2019-06-12

MHP Kayseri Milletvekili İsmail ÖZDEMİR, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığının (KOSGEB), Türkiye’de KOBİ’lere geniş bir yelpazede destek kredileri ve geri ödemesiz hibe veren bir kurum olduğunu belirterek Kayseri’ye verilen destekler konusunu Meclis gündemine taşıdı.

İsmail Özdemir, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa VARANK tarafından yanıtlanması istemiyle Meclis Başkanlığı’na verdiği yazılı soru önergesinde, KOSGEB tarafından Kayseri ilindeki işletmelere verilen desteklerle ilgili olarak şu soruları sorarak cevap istedi:

“2002-2019 döneminde KOSGEB tarafından ülkemiz genelinde küçük ve orta ölçekli işletmelere verilen toplam destek miktarı ne kadardır? Aynı dönemde Kayseri ili merkez ve ilçelerinde bulunan işletmelere verilen destek miktarı ne kadardır? Bu destek miktarının yıllara ve destek türlerine göre dağılımları nasıl olmuştur? Halen Kayseri ilinde bulunan küçük ve orta ölçekli işletme sayısı ne kadardır? Bu işletmelerin ilçelere göre dağılımı nasıldır? Anılan işletmelerden kaçı KOSGEB desteklerinden yararlanmaktadır? Bu işletmelerin ilçelere göre dağılımı nasıldır? KOSGEB tarafından verilen desteklerde iller bazında bir değerlendirme yapılmış mıdır? Kayseri ili bu değerlendirmelerde kaçıncı sırada yer almaktadır?”

(Haber: Sünbül ALTUNBAŞ)
ETİKET :  

Tümü