Özdemir: Birileri hesaplaşmaya çalışıyor

13:42:53 | 2019-05-26

İstanbul Kayseri Develi Çaylıca Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği geleneksel iftar programına katılan MHP Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, "23 Haziran seçimleri de Türkiye’de birilerinin, Türk milleti ile hesaplaşmaya çalıştığı yeni bir evren olma münasebetiyle önemlidir" dedi.

Programa MHP Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, AK Parti bir önceki dönem Kayseri Milletvekili Sami Dedoğlu, Çaylıca Dernek Başkanı Seyfullah Avcı, Dernek Başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı. İftar programında Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir bir konuşma yaparak Cumhur İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım için destek istedi.

İsmail Özdemir "Sandıktan sağlıklı bir şekilde çıkışı noktasında, organize işletilen bazı faaliyetler ne yazık ki İstanbul ile beraber Türkiye'nin de huzurunu kaçırmasına sebep olmuştur. Şimdi birileri söylüyor sandığa bizler bir zarfa dört oy pusulası koyduk ama bu dört oy pusulasından üçünde sorun yok, birinde problem var. Nasıl problem oluyor, bunu anlamıyoruz, bunu anlamamanız normal veya bunu anlamamazlığa vurmanız gayet normaldir. " dedi. Özdemir, "Baktığınız vakit ne İlçe Belediye Başkanlığı seçiminde ne Belediye Meclis Üyeliği seçiminde ne de diğer manada yerel yönetimle alakalı irade beyanında bulunduğumuz tercihlerde bir problem yok. Ancak iş İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimine gelince birleştirme tutanaklarında usulsüzlükler ve sahtekârlıklar kendisini gösteriyor. Ve Yüksek Seçim Kurulu’da neticede bütün bunlar paralelinde kararını ortaya koydu. 23 Haziranda seçimlerin yenilenmesi gerektiğine hükmetti. O süreçten bu yana bir hususa dikkat çekmek istiyorum" diye konuştu.

 "Bu seçim elbette ki Türkiye’nin seçimi, elbette ki İstanbul’un seçimi” diyen Özdemir; “Her ne hikmetse Cumhur İttifakı bütün kadrolarıyla beraber adayımız olan Binali Yıldırım ile beraber güveni, desteği, oyu sizlerin kendisinden yani Türk milletinin asil evlatlarının, öz evlatlarının kendisinden beklerken, ne yazık ki diğer tarafta var olan adaya bakıyoruz Millet İttifakının adayı sabahtan akşama kadar yabancı medyaya konuşuyor. Sanki elin Amerikalısı gelecek burada oy kullanacak, sanki elin İngiliz'i gelecek İstanbul seçimlerinde Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde oy kullanacak.” dedi. İHA

 
ETİKET :  

Tümü