Ölümlü kazadan, önce ceza sonra tahliye

13:45:59 | 2019-07-10

Talas’ta meydana gelen trafik kazasında 1 kişinin ölümüne, 8 kişinin de yaralanmasına neden olduğu iddiasıyla tutuklanan otomobil sürücüsü  E.S. (29), mahkemece 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılarak, tahliye edildi.

 

Kaza, 12 Nisan’da merkez Talas ilçesinde meydana geldi. E.S. yönetimindeki otomobille M.Y. yönetimindeki otomobil kavşakta çarpıştı. E.S. ve M.Y. ile her iki araçta bulunan H.Ş. (27), M.K. (24), D.A. (27), B.Y. (21), U.K. (29), D.S. (25) ve O.A. (25), D.A., kurtarılamadı.
Tedavisinin ardından gözaltına alınan otomobil sürücüsü E.S., mahkemece tutuklandı ve hakkında ‘Taksirle ölüme ve yaralanmaya neden olma’ suçundan  5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. 
Karar duruşmasında E.S. hazır bulundu.
Son duruşmada kazayı anlatan sanık E.S., “Hızım o sıra 60-70 kilometre civarındaydı. Kırmızı ışıkta geçtim, son anda fark ettim. İki sefer frene bastım ama engelleyemedim” dedi.
Bilirkişi raporunda sanığın ortalama 1.05 promil alkollü olduğunu açıklayan mahkeme başkanının rapora ilişkin sorusuna E.S.,  bir önceki duruşmada, “Alkollüydüm ama o kadar kendimi kaybedecek derecede değildim, pişmanım” diyerek cevap verdi.

Mahkeme, sanık E.S.’yi, ‘Taksirle ölüme ve yaralanmaya neden olma’ suçundan 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırdı ve tahliyesine karar verdi.

HABER: Samed Aydın Sun 
ETİKET :  

Tümü