Öğrencilerin sergisi göz kamaştırdı

09:26:29 | 2019-06-12

Kayseri Feyziye-Memduh Güpgüpoğlu Güzel Sanatlar Lisesi tarafından, öğrencilerin oluşturdukları yağlı boya tablolarıyla yıl sonu sergisi yapıldı. Birbirinden güzel eserler davetlilerden tam not aldı.

Yıl boyunca sergi çalışmalarıyla uğraşan öğrenciler, yılın sonunda 65 adet yağlı boya tablosu ile sergi düzenledi. Resimlerin yanı sıra, öğrenciler dünyaca ünlü tablolara makyaj ile cosplay olarak bilinen benzetme sanatını da sergilediler. Öğrenciler, resim sergisinin gezilmesinden sonra da, misafirlere önce mehter takımıyla, ardından da kendi müzik gruplarıyla müzik ziyafeti yaşattı.

Düzenlenen sergiye Kayseri İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürü Yaşar Öztürk, okul öğretmenleri ve yönetimi, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Her şeyin siyah beyaz olmaması gerektiğini ve güzel sanatlarla hayatların renkleneceğini söyleyen İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, “Çocuklarımızla gurur duyuyoruz yani 70 tane öğrencimiz var ve her birinin de başka maharetleri var. Burada resimler ve biraz sonra içeride de güzel bir müzik ziyafetiyle karşı karşıya olacağız herhalde. Çocuklarımızla gurur duyuyoruz’” dedi.  İHA
ETİKET :  

Tümü