NNYÜ’de Kariyer Günleri

09:42:06 | 2019-05-06

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi (NNYÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü, İş ve Kariyer Kulübü ile Kayseri İŞKUR işbirliğinde''İŞKUR Kampüste'' adlı Kayseri Kariyer Günleri düzenlendi.

“Güçlü Yarınlar İçin Gençlerimizin Yanındayız” sloganıyla NNYÜ Süleymen Çetinsaya Kültür Merkezinde gerçekleştirilen Kayseri Kariyer Günleri, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Kayseri İŞKUR İl Müdürü Ahmet Ayçiçek’in de hazır bulunduğu etkinliğin açılışında İŞKUR İş ve Meslek Danışmanı Feridun İnan İŞKUR destekleri, kariyer olanakları, istihdam alanları, mesleki eğitim kursları, ve geleceğin meslekleri gibi konularda katılımcılara bilgiler verdi.

NNYÜ öğrencilerin ilgi gösterdiği Kayseri Kariyer Günlerine konuşmacı olarak katılan ISISAN Bilgi Teknolojileri Müdürü Ömer Çolakoğlu, “Bak Şu Geleceğe, Fırsatlarla Dolu” konulu bir sunum yaparken, SİMFER İnsan Kaynakları Müdürü Halil Yıldız da “Yeni Mezunlar İçin İş Görüşmesi ve Mülakat Teknikleri” konusunda ayrıntılı bilgiler verdi. Yıldız, ayrıca iş görüşmesinin nasıl yapıldığını uygulamalı olarak gösterdi.

Soru-cevap şeklinde devam eden Kayseri Kariyer Günleri, konuşmacılara plaket ve teşekkür belgelerinin verilmesi akabinde toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

(Haber: Ertan BOZTEPE)
ETİKET :  

Tümü