Müftü Güven: “Ramazan Günahlardan Arındıran Rahmet Yağmurudur”

09:12:16 | 2019-05-10

Gençlere cami merkezli bir hayat tarzı kazandıracak çalışmalar yapılması, birlik ve beraberlik mekânı olan camilerde gençlerin ibadetlere katılımını teşvik etmek amacıyla İl Müftülüğü tarafından Hunat Camii’nde Sabah Namazı sonrası“Gençlik Huzur’da Buluşuyor” programının kırkbirincisi düzenlendi.

 Programda Ramazan ayının önemini vurgulayan İl Müftüsü Prof. Dr. Şahin Güven, “Peygamberimiz (s.a.s.), Ebu Hureyre (r.a.)’tan gelen bir rivayete göre şöyle buyurmuşlardır:

“Kim inanarak, iman ederek ve karşılığını da yalnızca Allah’tan bekleyerek Ramazan orucunu tutarsa geçmiş günahları affolunur.” Peygamberimiz (s.a.s.) bize bir müjde veriyor. Ramazan orucunu yürekten inanarak, iman ederek, Allah emrettiği için tutarsak ve karşılığını da bu dünyalık için değil, Allah’tan ahirette isteyecek olursak Allah geçmiş günahlarımızı affeder.” Sözlerini anımsattı.

 

Müftü Güven’in sohbeti sonrası program, tesbihat ve dualarla devam etti. Program sonrası cami çıkışında Melikgazi Belediyesi’nin katkılarıyla cemaate çorba ikramı yapıldı.

Özel Çocuklara moral pikniği

Diğer yandan Kayseri’de her türden engelliye ulaşmaya çalışan  İl Müftülüğü Engelliler Koordinatörlüğü tarafından Engelliler Haftası münasebetiyle Görme Engelli, İşitme Engelli ve Down Sendromlu özel çocuklar ve ailelerine piknik düzenlendi.

Gesi Mesire Alanı’nda gerçekleştirilen pikniğe yaklaşık 100 kişiden oluşan engelli ve refakatçi grubu katıldı. Şehir merkezinden alınarak Gesi Mesire alanına götürülen engelliler, burada düzenlenen piknikte gönüllerince eğlendi.

(Haber: Davut GÜLEÇ)

 
ETİKET :  

Tümü