MTTB-DAVA’nın Proje ekibinden, Çalış’a ziyaret

10:06:35 | 2019-05-15

Bursa Büyükşehir Belediyesi Bilim ve Teknoloji Merkezi tarafından bu yıl 8.’si düzenlenen TurkishAirlinesScience Expo'da "Dijital Türkiye" konseptli proje yarışmasında Usta Mucitler kategorisinde TÜBİTAK tasarım ödülü kazanan Erciyes Üniversitesi MTTB-DAVA adlı elektrikli otomobilin proje ekibi, Rektör Prof. Dr. Mustafa Çalış’ı ziyaret etti.

Rektörlük makamında gerçekleşen ziyarette, Milli Türk Talebe Birliği (MTTB) Kayseri Şube Başkanı Akın Kaya, MTTB-DAVA Elektrikli Otomobili Proje Danışmanı Prof. Dr. Duran Toksarı, Takım Kaptanı Gürkan Emecen ve proje öğrencilerinden Ali Faruk Külte, yarışma hakkında Rektör Çalış’a bilgi verdi

Rektör Prof. Dr. Mustafa Çalış ise, MTTB-DAVA Elektrikli Otomobil proje ekibini başarılarından dolayı tebrik etti.

 

Rektör Çalış, bir araştırma üniversitesi olan Erciyes Üniversitesi’nde gerek akademik personel ve gerekse öğrencilerin, üniversitenin araştırma kimliğe katkı yapacak her türlü projelerine destek verdiklerini söyledi.

Öğrencilerden örnek hareket

Diğer yandan Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Sosyal Girişimcilik Kulübü tarafından “Bağımlılıkta Farkındalık Yaratmak”  amacıyla sigara izmariti toplandı.

(Haber: Ramazan KARAKUŞ)
ETİKET :  

Tümü