Millet Neye İsyan Ediyor! (2)

11:02:47 | 2019-05-15
Mustafa TEMİZER
Mustafa TEMİZER      m.temizer6262@hotmail.com

Bugün aynı oyun bir bütünü ifade eden cumhur ve millet kavramları üzerinden, partiler üstü bir mesele olan “Türk milletinin beka davası” üzerinden oynanmaktadır.

Mevcut siyasi anlayış, kullanılan dil milleti felakete sürüklüyor. 50 Yıl önce yaptığımız uyarıyı yapıyoruz. Lütfen uyanalım! Oyuna gelmeyelim!

Milleti kutuplaştırıp ayrıştırma oyununa, bu oyunda rol alanlara, milletin hakkını gasp eden her türlü haksızlık ve adaletsizliğe isyan ediyoruz!Uyanalım! Bizden olmayan üst akıl sahiplerini ve uzantılarını sırtımızdan atalım artık.                                                                                   

Layık olmayan ellerde kaybolan değerler bizim. Kaybeden biziz. Yıkılan ümitler bizim. Çocuklarımızın geleceği. Ateşe atılan bizim ciğerlerimiz. Yok olan, kaybolan çocuklarımızın geleceği olacak.

İçerde birliği sağlamayan, ayrılığı körükleyen siyasi anlayış ve kullanılan dil; dışarda ülkenin itibarını düşürmekte. Milletin varlık ve bekasını tehlikeye atmaktadır.

Milletimizin varlık ve bekasını tehlikeye atan mevcut siyasi anlayışa ve ölçü tanımayan seviyesiz söylemlere hep birlikte hayır diyelim.Kimse bizi ayrıştıramaz! Biz, hep birlikte bir milletiz diye haykıralım!

Unutmayalım. Hiçbir sorun çözümsüz değildir. Sorun çözüm makamının ehliyetsiz ve liyakatsizliğidir.                                                                                                                                   

Seçimlere gelince her fırsatta torunları olmaktan gurur duyduğumuz Osmanlıyı Osmanlı yapan kanun koyucu olması, kanunlara uyması ve düşmanına bile adaletli davranmasıdır.

Adaleti sadece kendimiz için istemek zulme ortak olmak demektir.                       Millet partisi haksız ve hukuksuz bir şekilde seçimlere sokulmadı kimseden ses çıkmadı. Tüm itirazlara rağmen partinin adı diğer partiler tarafından ittifak adı olarak kullanıldı kimseden ses çıkmadı. Cumhur ve millet kelimeleri toplumun tamamını ifade den kavramlardır. Değerlerimizi istismar etmeyin, milleti ayrıştırmayın dedik.  Kimseden ses çıkmadı.Tüm dini ve milli değerlerimiz siyasi malzeme yapıldı.  Değerlerimizin içi boşaltıldı. Kimseden ses çıkmadı. Her türlü haksızlık ve adaletsizliğe birlikte karşı çıkmalıyız.
ETİKET :  

Tümü