Kulular'dan Gençlere Büyük Destek

5 yılda 350 madalya alan tekvandocular İl Emniyet Müdürlüğü’nü ziyaret etti

15:33:54 | 2019-02-05

İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen 'İpeksi Dokunuşla Madalyaya Uzanan Eller'  projesi kapsamında 2014 yılından bu zamana kadar toplam 350 madalya kazanan sporular, İl Emniyet Müdürü İbrahim Kulular'ı makamında ziyaret etti. 

Proje sayesinde 3 bin 500 gence ulaştıklarını ve  başladığı günden bu yana sporcuların 350 madalya kazandığını  belirten İl Emniyet Müdürü İbrahim Kulular, "Projeyle 3 sporcumuz olimpiyatlara seçildi. 3 sporcumuz Balkan Şampiyonasında bronz madalya aldı. Kayseri'de toplamda 13 sporcumuz altın madalya aldı. Hocalarımız büyük emek verdi, kendilerine teşekkür ediyoruz. İnşallah bu sayı artacak ve bronzları altın madalya yapacağız" şeklinde konuştu.

Dilencilik yapan 32 çocuk okula kazandırıldı

Ayrıca İl Emniyet Müdürlüğü olarak, dilencilik yapan çocuklarla ilgili de bir proje yürütüldüğünü kaydeden Kulular, söz konusu proje kapsamında şu ana kadar dilencilik yapan 32 çocuğun sokaktan kurtarılıp okula başlatıldığını sözlerine ekledi.

Antrenör Hasan Keleş ise, projedeki desteklerinden dolayı Kulular'a teşekkür etti. Keleş, "15 antrenörümüzle beraber kardeşlerimize spor yapma imkanı sunuyoruz. 4 yıldan bu yana devam eden bu proje Kayseri'mizin 15 yıllık tekvando altyapısını çözdü. 3 bin 500 lisanslı sporcu hiçbir kulüpte yok.  Milli takıma çok sayıda oyuncu gönderdik. Desteklerinden dolayı başta Emniyet Müdürümüz olmak üzere tüm Emniyet teşkilatımıza teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

Haber: Samed Aydın SUN

 
ETİKET :  

Tümü