Kocasinanlı çocuklar milli değerlerle yetiştiriliyor

12:52:03 | 2019-03-14

 

Kocasinan Belediyesi ve Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle İstiklal Marşı’nın Kabulü ’nün 98. yıldönümü dolayısıyla ilçe genelinde okullar arası yarışmalar düzenlendi. Ortaokullar arası finalinde İstiklal Marşı’nı en güzel okuma yarışmasında birbirleriyle yarışan öğrenciler performanslarıyla göz doldurdu.

Kocasinan Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosunda düzenlenen etkinliğe Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürü Yaşar Öztürk, Kocasinan Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ahmet Kasım Herdem, Milli Eğitim Şube Müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Öğrencilerin milli birlik ve beraberlik duygularını daha da pekiştirmek amacıyla düzenlenen program, bölge yarışmalarında birinci olan 12 öğrencinin katıldığı en güzel İstiklal Marşı okuma yarışmasıyla başladı.

İstiklal Marşı Okuma Yarışması’nda puanlama sonucunda finale kalan Ortaokullar arası birinci Servet Akaydın Ortaokulu öğrencisi Elif Betül Nerkiz,  ikinci Nurettin Öztürk İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi, Beyzanur Yaşar, üçüncü ise Refika Küçükçalık Ortaokulu Öğrencisi Berra Yıldız oldu. Program, dereceye giren öğrencilerle hatıra fotoğrafı çekilmesiyle sona erdi.

Haber: Samed SUN

 

 
ETİKET :  

Tümü