Kılıçdaroğlu ‘Suikast Davası’nda Sanıklara Ceza Yağdı

14:03:09 | 2019-02-07

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na ‘Adalet Yürüyüşü’ sırasında suikast  planladığı iddiasıyla yargılanan O.K. 14 yıl 7 ay 15 gün,  diğer 26 sanığa da 4 yıl 2 ay ile 21 yıl 9 ay arasında çeşitli  hapis cezaları verildi.

‘Adalet yürüyüşü’nün gerçekleştirildiği 2017’de Kayseri’den kiraladığı minibüsü,  CHP Lideri Kılıçdaroğlu ve yürüyüşe katılanların üzerine sürerek suikast planladığı iddiasıyla  Kayseri 2. Ağır Ceza Mahkemesinde tutuklu yargılanan, ‘IŞİD emiri’ O.K., E.E., K.A., F.Ö., ve A.M., tutuksuz sanıklar F.F.K., A.A., K.K., O.N.Ü., S.A., S.İ., A.T., A.K., B.Ç., B.K., C.K., F.K., G.K., O.E., S.K., S.K., Ş.O., E.K., H.İ.A., M.K. ve M.A. ile avukatları hazır bulundu. Duruşmayı, müşteki CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun avukatı ile Milletvekili Çetin Arık, CHP İl Başkanı Ümit Özer ve partililer de izledi.

Kayseri 2. Ağır Ceza mahkemesi heyeti, karar duruşmasında  ‘tasarlayarak kasten öldürmeye teşebbüs’ten O.K., E.E., K.A., F.Ö. ve A.M.’ın, olayın hazırlık aşamasında kalmasından beraatlerii kararlaştırırken ‘terör örgütüne üye olmak’tan sanık O.K.’a 14 yıl 7 ay 15 gün, E. E’ye iki ayrı dosyadan 21 yıl 9 ay, A.M.’a 15 yıl 6 ay, K.A. ve F.Ö.’e 10 yıl 6’şar ay ceza verdi.  ‘Terör örgütüne üye olmak’ tan  diğer sanıklardan Diğer sanıklardan  S.K.’ye  7 yıl 6 ay, A.K., M.A., K.K. ve F.K.’a 6 yıl 10 ay 15’şer gün, E.K., A.T., B.Ç., C.K., G.K., O.N.Ü., S.A., S.İ., A.K., B.K., F.K., O.E., S.K., Ş.O., H.İ.A., M.K. ve A.A. 6 yıl 3’er ay, F..K. 4 yıl 2 ay hapse mahkum ederken, tutuklu sanıkların tahliyesini kabul etmedi.

Haber: Samed Sun

 
ETİKET :  

Tümü