Kayseri Şeker’den ‘Kurtarma Avansı’ Ve Ziyaret

12:40:40 | 2019-05-15

Kayseri Şeker Yönetimi, Kayseri, Boğazlıyan ve Turhal Şeker Fabrikaları ile Sözleşmeli pancar ekimi yapan15 bin  çiftçiye toplamda 32 Milyon TL avans  dağıttı. Ayrıca Sivas Valiliğini ziyaret ederek bölgenin tarım potansiyelini harekete geçirmek için ortak projeler hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

 

Pancar çiftçilerinin temlik kredisini daha az kullanarak faiz yükünden daha az etkilenmesi ve şeker pancarı tarımından elde ettiği gelirin kendi cebinde kalması için Kayseri Şeker’in, pancar ekicilerine yönelik 2019-2020 kampanya döneminde verdiği Faizden kurtarma avansı çiftçiler arasında büyük bir sevinçle karşılandı.

Çiftçiyi faizden kurtarma avans uygulamasıyla ilgili olarak Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay; "2016 yılında başlatmış olduğumuz bu uygulama Türkiye’de ve sektörde ilklerdendir. Çiftçilerimizin çalışmalarında başarılar diler. Bereketli, kazasız belasız bir kampanya dönemi nasip etmesini Cenab-ı Haktan niyaz ederiz" dedi.

Öte yandan,  SivasValiliğindeki ziyarette, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Tarım ve Orman İl Müdürü nün de hazır bulunduğu ziyarete, Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Üyelerinden Abdullah Borazan ve Kayseri Şeker Fabrikası Genel Müdürü Osman Canıtez katıldı.

Sivas Valisi  Salih Ayhan, ziyaret sonrasında, Sivas'ın tarım potansiyeline çok güvendiğini belirterek bunu harekete geçirmek için Kayseri Şeker ile ortak projeler hakkında fikir alışverişinde bulunduklarını söyledi.

Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay da Sayın Valimiz’in Sivas’ın tarım ve hayvancılık potansiyelini daha iyi değerlendirme azim ve kararlılığından duydukları memnuniyeti dile getirdi.

(Haber: Sümbül Altunbaş)

 
ETİKET :  

Tümü