Kayseri Şehir Hastanesi’ne Giresun’dan hasta

Kayseri Şehir Hastanesi henüz 1. Yılını doldurmadan mimarisi, konforu, teknolojisi, konularında uzman hocaları ve birçok branşta yapılan başarılı ameliyatları ile dikkatleri üzerine çekiyor.Kayseri ve bölge illerden başvuran hastaların yanında ülkemizin her köşesinden gelen hastalara hizmet veriyor

13:19:24 | 2019-01-27

Bunun en son örneği Giresun'dan gelen Bebek Kaygusuz. 4 gün önce Giresun’da dünyaya gelen Bebek Kaygusuz’a Aort Koarktasyonu(kalpten çıkan ve vücuda kanı götüren ana atardamarın belli bir seviyede daralması) tanısı konulmasının ardından sağlık ekiplerinin zamanla yarışı başladı. Bakanlık tarafından bu tedavi için Kayseri Şehir Hastanesi’nin uygun nitelikte olduğunun belirlenmesi üzerine Kayseri Sağlık Müdürlüğü ile temasa geçilerek helikopter ambulansla hastanın nakli için sevk işlemi hızlı bir şekilde başlatıldı.

Kısa süre içerisinde Giresun’a ulaşan helikopter ambulansımız Bebek Kaygusuz’u ambulans içerisinde bulunan kuvöze alarak hızla Giresun’dan ayrıldı. Toplamda 3,5 saat süren nakil sonrası Bebek Kaygusuz Kayseri Şehir Hastanesi heliport alanına ulaştırıldı. Heliport alanında hazır bekleyen sağlık ekipleri tarafından teslim alınan Bebek Kaygusuz Kayseri Şehir Hastanesi Yenidoğan Yoğun Bakım servisine kaldırılarak tedavisine başlandı.

Haber: Nurhan Bayram

 
ETİKET :  

Tümü