Kayseri Pancar Kooperatifi Mali Genel kurul yapacak

14:25:15 | 2019-06-18

Kayseri Pancar Kooperatifi 66’ıncı Mali Genel Kurulunun, 20 Haziran  2019 Perşembe günü Kadir Has Kongre merkezinde Kayseri Pancar Kooperatifinin ortaklarının   katılımıyla yapılacağı belirtildi.

 

1 Nisan 1955 yılında kurulan ve  Kayseri Yozgat, Sivas, Nevşehir illeri sınırları içerisinde bulunan ve  78 bin 42 ortağı ile bölgenin en büyük çiftçi kuruluşu olan Kayseri Pancar Kooperatifinin Mali Genel Kuruluna 4 Vilayetteki 832 köy ve Merkez çiftçilerinin yoğun katılımı bekleniyor.

Ortaklarının toprak hazırlığı, ekim, dikim işleri, pancar ve diğer tarım ürünlerinin yetiştirilmesi, muhafazası, depolanması, ambalajlanması, pazarlanması ve tüm tarımsal faaliyetlerinde  birim alanda verimin artırılması amacıyla kurulan Kayseri Pancar Kooperatifinin, ortaklarının ekonomik, sosyal ve kültürel kalkınmalarını sağlamak, tarımsal çalışmalarını düzenleme yönündeki katkıları nedeniyle bölgede  Pancar tarımına her geçen gün ilgi artıyor.

Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay; “20 Haziran  2019 Perşembe günü yapılacak olan Genel Kurula bütün ortakları davet ederek; “8,5 senedir çok hızlı hareket ettik, çok koşturduk, çok gayret gösterdik, Bizler hep birlikte büyük başarı sağladık. Başarı, bir varış noktası değilbir yolculuktur. Hep birlikte başardık. Başarmaya da devam edeceğiz” dedi.

 

(Haber: Davut Güleç)

 
ETİKET :  

Tümü