Kayseri modeli toplu sözleşme

16:53:42 | 2019-03-13

HAK-İŞ Konfederasyonu ile Büyükşehir, Talas, Kocasinan, Melikgazi Belediyeleri ile KASKİ arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Kadir Has Kongre Merkezi'ndeki törenin açılış konuşmasını Hizmet İş Sendikası Kayseri Şube Başkanı Serhat Çelik yaparak; " Toplu iş sözleşmelerimiz kadrolu üyelerimiz için 1 yıl, şirket üyelerimiz için 16 ay olarak imza altına alınmıştır. İmza altına aldığımız toplu iş sözleşmemizin belediyelerimize, üyelerimize, sendikalarımıza, şehrimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ise hep birlikte Kayseri'yi daha iyi yerlere getirebilmek için çalışacaklarını ifade ederek; “Kayseri’den ‘Marka şehir’ olarak bahsediliyor, Türkiye’de övgüyle söz ediliyorsa bunu sağlayan sizlersiniz. Sizlerle minnet duyuyoruz. İnşallah bundan sonraki süreçte de el ele, gönül gönüle birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi zedelemeden Kayserimizi daha iyi noktalara taşımak, için hep birlikte koşturacağız" şeklinde konuştu.

Hizmet İş Genel Başkanı Mahmut Arslan da sendika olarak amaçlarının kuruluşundan bu yana birlik ve bütünlüğü korumak ve hizmet etmek olduğunun altını çizerek; “İşçi-işveren ilişkilerini çatışma üzerine değil uzlaşma üzerine inşa eden, kavgayı değil barışı isteyen toplumun tüm kesimlerini ayrıştıran değil kucaklayan, toplumdaki ayrılık tohumları yerine birleştirmeye çalışan bir sendika. Bizim amacımız birliğimizi, bütünlüğümüzü, bekamızı korumak ve birlik bütünlük içerisinde ülkemizde hizmet etmek." ifadelerini kullandı.

Haber: Samed SUN

 
ETİKET :  

Tümü