Kadın ortaklarının başarısı, zirveye taşıdı

14:50:35 | 2019-03-12

 

Fikri mülkiyet hakları konusunda dünyanın en iyilerinin sıralandığı Managing IP EMEA ödülleri sahiplerini buldu. ThomsonReuters’ın yayını Managing IP Magazine tarafından her yıl ciro, patent, dava, çalışan sayısı gibi farklı kriterlere bakılarak verilen Managing IP EMEA Ödülünü Türkiye’den Gün+Partners Hukuk Bürosu 4. kez almayı başardı.

 

Gün+Partners’ın başarısında kadın ortaklarının payı büyük. Kadın – erkek eşitliği konusunda global rakiplerini bile geride bırakacak istatistiklere sahip olan 12 ortaklı büronun 7 kadın ortağı bulunuyor.

Hemen her sektörde olduğu gibi, tüm dünyada hukuk alanında da cinsiyet eşitsizliği göze çarpıyor. Birçok istatistik; işe girme, terfi süreci, ortaklık ve yönetim kadroları gibi konularda kadın hukukçuların erkek meslektaşları ile dezavantajlı şartlarda rekabet ettiklerini ortaya koyuyor. Araştırmalar, İngiltere’deki en büyük avukatlık bürolarında kadın ortak oranının %35, Amerika da ise %37 olduğunu gösteriyor.

Türkiye’den bir hukuk bürosu, Gün+ Partners, kadınlarla başarıyı yakalayan örnek bürolardan biri. Ortaklarının yüzde 58’i ve çalışanlarının %59’u kadın olan Gün+Partners Hukuk Bürosu, tüm dünyadaki en prestijli fikri mülkiyet ödüllerinden biri olan Managing IP EMEA ödülünü Türkiye’den 4 yıl üst üste kazanma başarısını gösterdi.

Hukuk Bürosu’nun kurucusu Avukat Mehmet Gün, “Kariyer planı, performans yönetimi ve performansa dayalı şeffaf ücretlendirme sistemi sayesinde çağdaşları ile yarışır bir hukuk bürosu oluşturduk. Bunu da kadın ve erkek çalışanlarımız arasında hiçbir ayrım gözetmeden, işbirliği ve dayanışma ruhunu yüksek tutarak başardık. Elde ettiğimiz tüm başarılarda kadın ve erkek ortaklarımız eşit paya sahiptir. Sürdürülebilir başarı için kadınların iş hayatında hak ettikleri yeri almalarına herkesin katkı sağlaması gerekir” dedi.

 

Haber: Samed SUN
ETİKET :  

Tümü