Her Kesime Dokunmaya Çalışacağız

14:55:21 | 2019-02-07

Cumhur ittifakının AK Parti Hacılar Belediyesi Başkan Vekili ve Adayı Bilal Özdoğan, insana dokunan projelerle ilçeyi daha yaşanabilir kılmayı hedeflediklerini belirterek; “Ayrım yapmadan her kesime dokunmaya çalışacaklarını söyledi. Temkinli konuşan Özdoğan; “31 mart akşamına kadar durmak yok“ dedi.

Gazetemize nezaket ziyaretinde bulunan Başkan Vekili ve Adayı Bilal Özdoğan, Genel Yayın Yönetmenimiz Canan Bayram’a projelerden ve devam eden seçim çalışmalarından bahsetti.

31 mart öncesinde sağduyu çağrısında bulunan Bilal Özdoğan, Nihayetinde bu bir seçim. Bu süreçte öyle ya da böyle geride kalacak. Adaylar gittikleri yerde yaptıkları konuşmalarında ayrıştırıcı değil, birleştirici olmalı” dedi.

“Göreve seçilmemiz halinde şeffaf, net olacağız” diyen Özdoğan; “Önümüzde önemli bir süreç var. Seçimin favorisi olmaz, olamaz. Halkımız da samimi, bizde. Sonuna kadar çalışacağız. Derdimiz belediyecilik yapmak değil, hizmet etmek. Tek işimiz ve gayemiz bu olacak. İlçemize hizmetin yanı sıra kalkındırabilme adına da üzeremize düşeni yapmaya çalışacağız” şeklinde konuştu.

“Yüksek okul kazandırmak istiyoruz”

En büyük lokomotiflerinin kentsel dönüşüm olduğunu kaydeden Bilal Özdoğan; “Bir süre önce başladığımız kentsel dönüşüm projesi kapsamında 200 daireyi teslim ettik. Bundan büyük keyif aldık. İnşallah 5 yıllık sürede 900 daire daha yapmayı hedefliyoruz. Mevcut bütçe ile bunu yapabilmek gerçekten çok zor. Mutluyuz, gururluyuz” dedi.

Meydan  projesinden, okul projesine, çocuklardan yaşlılara kadar her kesime dokunan yeniliklerle insanların ferah etmelerini sağlamaya çalışacaklarının altını çizen Özdoğan şunları söyledi:

“En büyük isteğimiz ilçemize bir yüksek okul kazandırmak. Bunun  için ne gerekiyorsa yapacağız. Bunun yanı sıra kentsel dönüşüm projemiz ile hayata geçirdiğimiz 1+1 dairelerimizde kimsesiz, gidecek yeri olmayan yaşlılarımızı  ağırlayacağız. Ayrıca ilçeye uzak yerleşim yerlerimizdeki camiye, çarşıya, pazara gelemeyecek yaşlılarımıza ulaşım imkanı sağlayacağız. İlçemizin bütün noktasına hakim olacak şekilde MOBESE sistemi yerleştireceğiz. Hanımlarımız için haftanın belirli günlerinde sosyete pazarı gibi mekanlar oluşturacağız. Yani hizmeti insanlarımızın ayağına getireceğiz. Artıları, eksileri biliyoruz. Seçime kadar değil, seçimden sonra da sürekli birlikte olacağız.”

Gazetemizin Genel Yayın Yönetmeni Canan Bayram ise Özdoğan ve ekibine başarı temennisinde bulunarak; “Tabi ki zaman zaman kentimizin ve insanımızın lehine olabilecek yapıcı eleştirilerimiz de olacak. İyinin, doğrunun yanında olmaya gayret edeceğiz” dedi.

Haber-Foto: Ramazan KARAKUŞ
ETİKET :  

Tümü