Hamasetin değil haysiyetin adıyız

12:00:38 | 2019-08-07
Mustafa TEMİZER
Mustafa TEMİZER      m.temizer6262@hotmail.com

Ve biz  ateşe sürülen körükte rüzgar olamayız.
Milletin hak ve özgürlüklerini gasp edenlere yoldaş olamayız.Ve asla bu hale göz yumamayız.
Ölü veya felç bir uzvun duygusuzluğu içinde yatamayız.
Zalimlerle beraber, masumları da yakacak bir fitneye fırsat verici gamsızlığın timsali hiç olamayız.
Biz hamasetin değil haysiyetin adıyız. Biz gurur, kibir değil düşünme ve tevekkülehliyiz.Biz; Türk milletinin varlık ve beka davasına adanmış, yeni bir medeniyetin yılmaz takipçileri olarak; modern çağda idealist insanın destanını yaşamış kahramanlarız.
Milletimizin iflah olmaz düşmanlarının yüzyıllardır yürüttüğü yozlaştırma, çürütme ve yok etme mücadelesi karşısında; özel hayatından cansiperane bir yiğitlikle feragat etmiş ve milli kültürümüz adına aşılmaz barajlar kurabilmiş ilim-irfan ordusuyuz.  
Biz Yeniden Milli Mücadele çizgisinin onurlu, isabetli ve lekesiz, aydın ve kahraman alperleriyiz.
Mücadele, istismara kapı aralamadan, kolaycılığa ve parsacılığa fırsat vermeden, çatışmanın adresi olmadan, milletine sadakatten ve meşruiyetten asla ayrılmadan kalıcı, örnek alınan ve takdir edilen vakur çizgisiyle; halisâne, hamiyet perverve fedakarca yürüyor.
Bütün engellemeler, önlemler, düşmanlıklar ve yanıltmalara rağmen hiçbir kara leke almadan Milli birliğin savunucusu ve sevdalısı olarak ölçülü çizgisini sürdürüyor.
Ne kınayıcının kınamasına ne aldatıcının yalanlarına ne yönlendirmelere ne abartılara fırsat vermeden bu şanlı hizmeti omuzlamaya devam eden yiğit fikir ve inanç erlerinin, dava adamlarının olduğu kadar; bu dava Milliyetçi-mukaddesatçı her bir vatan evladının da öz, asil ve asıl davası değil mi?..
Gelin devletimiz, milletimiz ve geleceğimiz için tek yumruk olalım. Ve Türkiye’yi tek yumruk kılacak iradede bütünleşelim.
Türk milletinin din, töre, düşünce, çıkar ve ideallerine bağlı; geçmişin tüm doğrularının varisi, gelişmeci, özgürlükçü, çoğulcu, ilerlemeci, sivil, aydın, meşruiyetçi, birlikçi nitelikleriyle bir milli oluşumun çatısında buluşalım. Ve milletimize bu mutlu ümit mesajını verelim:
Millet ve Cumhur istismarına hayır! YMM (Yeniden Milli Mücadele) için asıl olan Millet geliyor. Biz geliyoruz, gözünüz aydın! Ve biz; Millet’iz diyelim.“

Milletimizin, yöneticilerimizin uyanması basiretle hareket etmesi (Yanılmadan gerçekleri görebilmesi, gelecekle ilgili sezgi, uyanıklık, anlayış, kavrayış ve vizyon sahibi olması) dilek temenni ve duasıyla…

 
ETİKET :  

Tümü