Gelecek Kocasinan’da şekillenecek

17:08:24 | 2019-03-13

Yeni dönemde ‘Yaşamak için Yaşatmak için’ sloganı ile yola çıkan Kocasinan Belediye Başkanı ve Adayı Ahmet Çolakbayrakdar, Yeni Kocasinan için hayata geçirilmesi düşünülen yeni projelerini 8 ana başlık altında anlattı. Yeni Kayseri’yi Kocasinan’da kurmak için hazırlanan projeleri kamuoyuyla paylaşan Başkan Çolakbayrakdar, geleceğin Kocasinan’da şekilleneceğini söyledi.

Yeni dönemde ‘Yeni Kocasinan’ için yapılacak olan hizmetleri ve projeleri tanıtan Başkan Çolakbayrakdar, Türkiye’ye model olan Kayseri Belediyeciliği ile Kocasinan'ı daha ileri noktaya taşımak istediklerini söyledi. 4 yıldır Kocasinan’ı Kayseri’nin yeni yüzü yapmak için farklı projeler ve yatırımlarla çok büyük mesafe aldıklarını belirten Başkan Çolakbayrakdar, 52 projeyi 8 ana başlık altında tek tek anlattı.

Gerçekleştirilen Programa; Önceki Dönem Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı ve AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, Önceki Dönem Ekonomi Bakanı ve AK Parti Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş, Kayseri Milletvekilleri Hülya Nergis Atçı, İsmail Emrah Karayel ve Baki Ersoy, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Memduh Büyükkılıç, Cumhur İttifakı Melikgazi Belediye Başkan Adayı Mustafa Palancıoğlu, Ak Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, MHP İl Başkanı Serkan Tok, kamu kurum ve kuruluşların temsilcileri, iş adamları ve davetliler katıldı.

 Kentsel Dönüşümü sosyal dönüşümle birlikte gerçekleştirdiklerini vurgulayan Başkan Çolakbayrakdar, “Dönüşümle bölgenin ve vatandaşların ihtiyaçlarını gözeten çözümler üretiyoruz ve sosyal dönüşümle şehrin ihtiyaçlarını karşılıyoruz” ifadelerini kullandı.

‘Alt Yapı ve Ulaşım’ adı altında Asfalt Plenti ve Şantiyesi, Alternatif Ulaşım Güzergahları ve Mahalle Alt Yapılarının Yenilenmesi konularını başlıklar halinde anlatan Başkan Çolakbayrakdar, ‘Benzersiz Şehirler’ konu başlığıyla tarihi yapıları ve mekanları; şehrin gündelik hayatının ayrılmaz parçası haline getirerek, gelecek nesillere aktarılacağını söyledi.

‘Çevreye Saygılı Şehirler’, 'Akıllı Şehirler’, ‘Sosyal Belediyecilik’, ‘Değer Üreten Şehirler’, “Hakla Birlikte Yönetim’ gibi başlıklar halinde açıkladığı bir çok projeyi yeni dönemde hayata geçireceklerini kaydeden Başkan Çolakbayrakdar; “Çalışmalarımız tamamlandığında Kocasinan, daha da güzelleşecek ve hak ettiği noktaya kavuşacak. Kocasinan, Kayseri’nin yeni yüzü olacak” şeklinde konuştu.

Haber: Canan BAYRAM-Davut GÜLEÇ-Ramazan KARAKUŞ-Samed SUN

 
ETİKET :  

Tümü