Futbol Kurslarının Tek Adresi: Gençlik Ve Spor

08:57:12 | 2019-07-03

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren ‘Yaz Spor Okulları’, her yerde. Futbol kursları 3 merkeze gerçekleştirilirken, Erkilet’teki tesislere katılım her geçen gün artıyor. Kurslara ilişkin bilgiler veren Antrenör Eren Çalapverdi, ‘Yetenekli çocuklarımızı bünyemizde bulunan kulübümüz yönlendiriyoruz’ dedi.


‘Yaz Spor Okulları’ hız kesmeden devam ederken, Erkilet’te açılan futbol kursu, öğrencilerin yoğun ilgisi ile devam ediyor. 
24 Haziran’da başlayan ilk dönem Kurban Bayramına kadar devam edecek. 1 haftalık sürede 50 kişiye ulaşan futbol kursu, haftanın üç günü öğrencilerini ağırlıyor. Bayram sonrası da yeni gruplara ev sahipliği yapacak olan futbol kursu, okullar açılana kadar devam edecek.
Kurs hakkında açıklamalarda bulunan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Futbol Antrenörü Eren Çalapverdi, şöyle dedi: “Geride kalan hafta başında başladık. Bizim için 1.etap 24 Haziran’da başladı. Kurban Bayramı öncesine kadar 1.etap çalışmalarımız devam edecek. Bayramda 10 günlük bir ara vereceğiz. Ardından da bir sonraki etap çalışmalarımız başlayacak. Bu etabımız da okul açılana kadar devam edecek. Kurslarımız temel futbol eğitimi ile başlıyoruz. Haftanın üç günü antrenmanlarımız devam edecek. Devam eden süreçte Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak spor okulları turnuvası adında bir etkinlik düzenleyeceğiz. Bu bir futbol şöleni olacak. Bu etkinliği hazırlıklarını yapıyoruz. Erkilet Bölgesi’ndeki kurslarımıza 40 kişi ile başladık. Sayımız her geçen gün artıyor. İlerleyen dönemlerde grup grup çalışma yapacağız. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü 45’e yakın branşta kurs açtı. Biz, futbol kanadını yürütüyoruz. Üç tesiste çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Buradan yetenekli çocuklarımızı bünyemizde bulunan futbol kulübümüze yönlendiriyoruz.”

(Haber: Ramazan KARAKUŞ)
ETİKET :  

Tümü