Fetö davaları..

14:32:48 | 2019-06-18

‘EA’ koduyla fişlenen polise 7.5 yıl

FETÖ/PDY soruşturması kapsamında  açığa alınan ve ‘EA’ koduyla fişlendiği iddia edilen polis memuru S.G., tutuksuz yargılandığı davada 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

4. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada tutuksuz sanık S.G., hazır bulundu. FETÖ'ye üye olan ancak belli başlı noktalarda eksikliği olduğu değerlendirilenler anlamına gelen ‘EA’  koduyla fişlendiği iddialarını reddeden S.G. beraatını istedi.  Mahkeme, sanık S.G.’yi, ‘Silahlı terör örgütüne üye olmak’ suçundan 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırdı.

Doktor ve tribün operatörü beraat etti

Aynı mahkemede ‘örgüte yardım etme’ suçlarından yargılanan aile doktoru M.K. ve elektrik tribün operatörü G.P., tutuksuz yargılandıkları davada, ‘delil yetersizliğinden’ beraat etti.

 

‘Asıl darbeyi görmediniz bekleyin’ davası

FETÖ/PDY soruşturması kapsamında hakkında dava açılan ve 15 Temmuz’dan 4 gün sonra bir tramvay durağında ‘Esas darbe daha olmadı, bu daha ne ki, esas darbeyi bekleyin’ dediği iddia edilen D.Ü.’nün yargılanmasına başlandı. Sanık, mahkemede suçlamaları reddetti, duruşma eksikliklerin giderilmesi için ertelendi.

4. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada tutuksuz sanık D.Ü. hazır bulundu. Tanık A.U.’nun ihbarı sonrası hakkında dava açılan ve 15 Temmuz’dan 4 gün sonra  bir tramvay durağında ‘Esas darbe daha olmadı, bu daha ne ki, esas darbeyi bekleyin’ dediği iddia edilen D.Ü., suçlamaları reddetti. Suçsuz olduğunu öne süren D.Ü., “Devletime karşı hiçbir eylemim olmadı. Bundan sonra da ne olursa olsun devletimin yanında olmaya devam edeceğim” dedi.

Tanık A.U. ise, “Darbenin olduğu zaman, ‘Tramvay durağında esas darbeyi bekle, daha bu ne ki” dedi” derken duruşma ertelendi.

(Haber: Samed Aydın Sun)
ETİKET :  

Tümü