ETRAFIMIZ YANIYOR!

12:35:49 | 2019-06-09
Mustafa TEMİZER
Mustafa TEMİZER      m.temizer6262@hotmail.com

Gerçek şu ki ülkemizde ve bölgemizde milletimiz, İslam alemi ve insanlık adına kaygı verici çok ciddi gelişmeler yaşanıyor.İnsanların hürriyetleri,  insanca yaşama hakları, huzur ve mutlulukları bir avuç azınlık tarafından gasp ediliyor. Etrafımız yangın yeri. Bölgemiz emperyalist ülkelerin menfaat kavgalarının savaş alanı haline geldi.

Bölgemizde barışı ve adaleti sağlayacak olan tek ülke Türkiye’dir. Bağımsız, kendi kendine yeten, gelişmiş, ileri, mutlu, Muhteşem bir Türkiye sadece vatandaşlarının değil bölge halklarının barış ve huzur içinde yaşamalarının teminatı olacaktır. Bununla kalmayacak tüm insanlığın İslam Barış Medeniyetiyle buluşmasını, dünyaya hak ve adaletin hakim olmasını sağlayacaktır.

Ancak; önce ülkemizde milli birliğin sağlanması, milli bir seferberlik başlatılması şarttır. Ülkenin gelişip kalkınması, dışa bağımlılıktan kurtulması, tam bağımsız Muhteşem Türkiye olması gerekir. Bu damilli iradenin yönetime yansıması ile mümkün olabilir. Milli birliği sağlamak, milli seferberlik ilan etmek, ülkeyi Muhteşem Türkiye yapmak hayal değil!

Ancak; Söylemlerinde millilikten ve milli iradeden bahseden ama uygulamalarında milli olamayanların millibirliği sağlamalarınıbeklemekhayaldir!

“Meydanlarda halka söylediklerimizle göreve geldiğimizde yaptıklarımız aynı olmuyor.” diyerek ikiyüzlü bir siyaset izlediklerini, halkı kandırdıklarını itiraf edenlerin milli birliği sağlamasını beklemek hayaldir!

Stratejik ve ekonomik önemini düşünmeden ülkenin ekonomik bağımsızlığının teminatı olan fabrikaları özelleştirme adı altında birer birer satıp kapatıp ülkeyi dışa bağımlı hale getirenlerin ülkeyi geliştirip kalkındırmasını beklemek hayaldir!

Üretime yönelik tüm fabrikaları satıp kapattıktan sonra ülkeyi geliştirip kalkındıracak, üretim ve istihdama yönelik politikalar üreteceğiz diyerek halkı kandıranların ülkeyi geliştirip kalkındırması hayaldir!

Yıllardır toplumsal değerleri istismar edenlerin, sözde Atatürkçü, Cumhuriyetçi, halkçı, muhafazakar, milliyetçi, dini söylemlerlemilletin desteğini alıp iktidar oldukları halde;milli iradeyi temsil edemeyenlerin, milli ve manevi değerlereaykırı politika izleyenlerin, milletin varlık ve bekasını tehlikeye atanların milletin birliğini sağlamasını, ülkeyi geliştirip kalkındırmasını beklemek hayaldir!

Ülkemizin Muhteşem Türkiye olması hayal değildir!

Ancak; Nefse çok ağır gelen ama aklen en uygun olanın yapılması gerekir. Milletin varlık ve bekasını tehlikeye atan siyasilerin biz başaramadık, buyurun siz başarın deyip milli kadroların önünü açması gerekir.

Millet olarakalgı operasyonlarının etkisinden kurtulmamız, gerçekleri görmemiz gerekir. Dini ve milli söylemlerinden dolayı destekleyip ülke yönetimindesöz sahibi yaptıklarımızın başarısız olduğunu görmemiz gerekir.  Ülke sorunlarını çözemeyen, ülkede adaleti, barışı, huzuru sağlayamayan, ülkeyi dışa bağımlı ve muhtaç bir ülke haline getiren siyasilere dur dememiz gerekir.

Ülke yönetimini ehline vermemiz gerekir.Hiçbir mevki, makam, maddi çıkar beklentisi olmadan, karşılığını sadece Allah’tan bekleyen vatan, millet, bayrak sevdalısı, ömrünü bu milletin varlık ve beka davasına adamış “Yeniden Milli Mücadele”kadrolarının  önünü açmamız gerekir.Tüm sorunlarımızın çözümü için tek çarenin; Milli Birlik,  Milli İktidar, Muhteşem Türkiye olduğunu inanmamız gerekir.

Milletimizin ve yöneticilerimizin uyanması basiretle hareket etmesi (Yanılmadan gerçekleri görebilmesi, gelecekle ilgili sezgi, uyanıklık, anlayış, kavrayış ve vizyon sahibi olması) dilek temenni ve duasıyla…

 

 

 

 
ETİKET :  

Tümü