Eşini bıçakla tehdit iddiasına 4.5 yıl

07:23:14 | 2019-07-11

İstanbul’da yaşayan ve hakkında uzaklaştırma kararı bulunan M.S. (35), çocuklarından birini göstermediğini iddia ettiği eşi F.S.’nin (28), evine gelerek, ölümle tehdit ettiği iddiasıyla yargılandığı davada toplam 4 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

 

Olay, geçtiğimiz Şubat ayında Yeşilhisar ilçesinde meydana geldi. İddiaya göre, İstanbul’da eşinden ayrı yaşayan ve hakkında uzaklaştırma kararı olan M.S., eşi F.S.’nin çocuklarından birini göstermediği iddiasıyla Kayseri’ye geldi. F.S.’nin yaşadığı eve gelen ve eşini çocuklarının önünde bıçakla tehdit ettiği ileri sürülen M.S., eşinin ve komşularının şikayeti ile gözaltına alındı. M.S., çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak, cezaevine konuldu.

1.Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada tutuklu sanık M.S. ile şikayetçi eşi F.S. hazır bulundu. Eşini hakaret ve tehdit içerikli mesajlar attığını kabul eden M.S., “Çocuklarımdan birini göstermediği için aramızda sıkıntı oluştu. Mesajlardan bazısı bana ait kabul ediyorum. Pişmanım” dedi.

Mahkeme, sanık M.S.’yi, ‘Tehdit’, ‘Hakaret’ ve ‘Eşi yaralama’ suçlarından toplam 4 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırarak, tahliye etti.

   HABER: Samed Aydın Sun 
ETİKET :  

Tümü