Engelli park yerlerinde taviz yok

17:44:08 | 2019-10-09

Engelli bireylerin araçlarını park etmeleri için ayrılmış ve trafik levhaları ile belirtilmiş alanların hak sahibi olmayan kişiler tarafından kullanılmasının önüne geçilmesi, trafik düzeninin sağlanarak engelli bireylerin sosyal hayatta karşılaştıkları mağduriyetlerin önlenmesi amacıyla,  şehir içi trafik ekip ve yayaların katılımıyla “Engelli Park Yerleri” üzerinde denetim yapıldı.  

Türkiye genelindeki denetime  bin587 ekip personeli ve 126 yaya personeli katıldı. Denetimlerde; 11 bin 218 araç/sürücü denetlendi, engelliler için ayrılmış park alanlarını kullanan 1.568 araç/sürücüye işlem yapılarak araçlar bulunduğu yerden kaldırıldı, bin 217 araç trafikten men edilmiş ve 9 sürücünün belgesi geri alındı, toplam 3 bin 523 trafik ihlali tespit edildi.

Yapılan açıklamada ‘Türk Polis Teşkilatı olarak, milleti oluşturan tüm birey ve fertlerin eşit hak ve özgürlüklere sahip olması, engelli vatandaşlarımızın günlük hayatlarına kolayca devam edebilmeleri, mutlu bir yaşam sürmeleri amacıyla çalışmalarımızı yasal sınırlar içerisindeki görev, yetki ve sorumluluklarımıza bağlı kalarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da tavizsiz bir şekilde devam edeceğiz’ denildi.

(Haber:Nurhan Bayram)
ETİKET :  

Tümü