‘Eğitim işi fedakârlık, gayret, samimiyet ister’

08:20:28 | 2019-08-15

 

İl Müftülüğü tarafından gerçekleştirilen etkinlikler dikkat çekti. Yaz döneminde açılan Kuran kursuna katılanlara belge ve hediyeler verilirken, Güney Koreli davetçi doktor Müftü Prof.Dr. Şahin Güven’i ziyaret etti.

Ülkemizin ve milletin geleceğinin teminatı olan gençlerin; ahlak, erdem ve değerler eğitimi almaları amacıyla açılan Diyanet Gençlik Merkezi’nin Yaz Kur’an kursu kapanış programı gerçekleştirildi.

 

İl Müftüsü Güven, “Eğitim işi fedakârlık, gayret, samimiyet ve ihlas ister. Eğer bunlar yoksa ya da bir tanesi eksikse ortaya sorunlar çıkar. 7 hafta boyunca burada özellikle gençlerimize biz daha güzel bir eğitim verebilelim diye böyle bir program düzenledik. Yaz Kur’an kurslarımız bütün camilerimizde ve Kur’an kurslarımızda devam ediyor. Gençlik Merkezlerini çoğaltıyoruz. Her ilçemizde bir gençlik merkezimiz olacak, bir de İl Müftülüğümüze ait bir Gençlik Merkezimiz olacak. Buralarda yıl içerisinde de çeşitli programlar ve aktiviteler yapacağız” dedi.

 

Melikgazi Diyanet gençlik merkezi açıldı

Melikgazi İlçe Müftülüğü tarafından ülkemizin ve milletimizin geleceğinin teminatı olan gençlerin; ahlak, erdem ve değerler eğitimi dediğimiz bir takım güzel duygu ve düşünceleri sağlamak amacıyla Melikgazi Diyanet Gençlik Merkezi açıldı.

Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, “Biz belediye olarak emrinizdeyiz. Her türlü hizmeti size kavuşturmak için uğraşacağız. Yeni camiler ve Kur’an kursları hayata geçireceğiz inşallah. Talas’ta el ele verdik ve 12 tane caminin temelini attık. 10 tanesinin açılışını görev süremin içerisinde yaptık. Şu anda kalan 2 camiyi takip ediyorum. Onlar da Talas’ta bu yazın sonunda bitecek. Belediye olarak Melikgazi ilçemizde ihtiyaç olan 4 tane cami yeri ile ilgili çalışmalara başladık, planları, projeleri bitti. Müftülüğümüzle birlikte üniversitemizin içerisine 1 cami daha yaptıracağız” dedi.

İl Müftüsü Prof.Dr. Şahin Güven’de “Kıymetli gençler! Sizler bizlerin evladısınız. Evlatlarımız olarak sizlere en iyi hizmeti sunmanın derdindeyiz. Bununla birlikte sizler buradan namaz eğitimini ve birlikte hareket edebilme eğitimini de almış oluyorsunuz. Haftada iki gün de olsa mutlaka bir camiye gidelim. En yakın camilerimize mutlaka gidelim; öğle namazlarını camide cemaatle birlikte kılalım. Böylece sizler evlerinize döndüğünüz zaman annenize, babanıza, kardeşlerinize, abinize ve ablanıza, hatta komşularınızın çocuklarına buradaki eğitimi anlatmış olacaksınız” dedi.

 

 

Akkışla’da öğrencilere bisiklet hediye edildi

 

İlçe Müftülüğü tarafından çocukları sabah namazına ve camiye alıştırma uygulaması kapsamında, 40 gün boyunca sabah namazına camiye gelen ve Yaz Kur’an kurslarına devam eden öğrencilere bisiklet verildi.

 

Akkışla İlçe Müftüsü Abdullah Korkut, “İlçemizde şuanda, 19 camimizde 346 öğrencimiz yaz kurslarımıza devam ederken bu yıl gençlerimiz sadece kursa gelip gitmesin, asıl amaç olan dinini, ahlakını, vatan ve milletini bilen, seven ve gereken hassasiyeti gösteren bireyler olarak yetişmesi açısından cami devamlılığının önemine binaen 40 gün sabah namazına devam eden öğrencilerimizi bisikletle ödüllendirelim diyerek bir kampanya başlattık. 84 öğrencimiz bu gün bisiklet hediyesi alacaklar” derken Akkışla Belediye Başkanı Ayhan Arslan’da “Biz çocuklarımıza bu ahlakı ve bu değerleri verirsek gerisi teferruattır diye düşünüyorum. Çünkü çocuklarımızın annesine, babasına, vatanına, milletine, bayrağına saygılı, sevgili olması için bu dersimizin, bu camilerimizin dolup taşması gerekiyor” dedi.

Daha sonra protokol tarafından 84 çocuğa bisiklet dağıttılar.

 

 

Güney Koreli davetçi dr. Abdulvahhab Zahid Kayseri’de

 

 

Kayseri’yi ziyaret eden Güney Koreli davetçi Dr. Abdulvahhab Zahid, İl Müftüsü Prof. Dr. Şahin Güven’i makamında ziyaret etti. 

 

Doktor Zahid, Güney Kore’ye İslam’ın Türkler tarafından geldiğini, Güney Kore halkının Türkleri çok sevdiğini söyledi ve Güney Kore’de yapılan Din Hizmetleri hakkında bilgi verdi. Daha sonra Zahid, Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi’ni ziyaret ederek burada eğitim gören öğrencilerle sohbet etti, tavsiyelerde bulundu.  Küçük Mustafa Camii’nde Suriyeli vatandaşlara “Kore’de İslam” konulu söyleşi gerçekleştirdi.

(Haber: Ramazan Karakuş)
ETİKET :  

Tümü