Dua alan projeye ikinci halka

13:16:02 | 2019-03-14

Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’de örneği olmayan Engelsiz Çocuk Evi projesinin ikincisini şehrimize kazandırıyor. Düzenlenen törenle temeli atılan ve yapımına başlanan Engelsiz Çocuk Evi’nin yapımını Hayırsever Zafer Ateş üstlendi.

 

Mimarsinan Parkı’nda yapılacak olan Yüksel Ateş Engelsiz Çocuk Evi’nin temel atma törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’in yanı sıra Vali Şehmus Günaydın, Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, bürokratlar ve vatandaşlar ile otizmli, down sendromlu ya da farklı gelişen çocuklar ile aileleri katıldı. 

Törende ilk konuşmayı Beyazşehir Engelsiz Çocuk Evi’ne çocuğunu götürerek bu hizmetten bizzat yararlanan Anne Nadire Kaya yaptı. Çocuğu Alperen’i de yanına çağırarak Engelsiz Çocuk Evi’nin ne denli yararlı olduğunu dile getiren Nadire Kaya, Engelsiz Çocuk Evi’ni ikinci evleri olarak nitelendirdi.  Engelsiz Çocuk Evi ile hayatlarında pek çok değişiklikler olduğunu ifade eden Kaya, “Biz diğer ailelerden çekindiğimiz için çocuğumuzu parka bile götüremiyorduk. Engelsiz Çocuk Evi ile evimize kapanmaktan kurtulduk. Şimdi buraya ikinci evimiz yapılıyor” dedi.

Konuşmaların ardından Yüksel Ateş Engelsiz Çocuk Evi’nin temeli dualarla atıldı. 

 

Haber: Fatma AYDEMİR
ETİKET :  

Tümü