Cumhuriyet Meydanında KORKU DOLU ANLAR..!

14:03:16 | 2019-05-26

Hafta sonu Kayseri’de spor adına üzücü olaylar yaşandı. Kayserisporlu taraftarlar, Galatasaraylı taraftarların olası bir şampiyonluk kutlamasına izin vermemek için Cumhuriyet Meydanına doğru yürüyüş yaptı, ancak bir şahsın havaya ateş açması üzerine üzücü olaylar yaşandı.

Kayserispor taraftarları, yurt genelinde Galatasaray taraftarlarının şampiyonluk kutlamasından dolayı bir alışveriş merkezinin önünde toplanan Kayserispor taraftarları, Cumhuriyet meydanına doğru yürüyüş yaptı. Bu esnada bir taraftar havaya 8-9 el ateş etti. Yaşanan olaylar sonrasında güvenlik güçleri araya girdi. Çıkan olayların ardından polis ve toma müdahale etti.

Öte yandan Emniyet kaynaklarına göre bir şahsın havaya silahla ateş açması sonucunda taraftarlar bunu kendilerine yapıldığını düşündü ve devamında arbede yaşandı.

Kayserispor taraftar grubu Kapalı Kale lideri Ahmet Dirgenali yürüyüş öncesinde yaptığı açıklamada, "Hızlı hızlı sağa sola hareket ederek yürümeyin. Yanında ailesi ve çocuğu olanlara sakın ses çıkaramayın."

(Haber: Ertan BOZTEPE)

 

 
ETİKET :  

Tümü