Çok ağır oldu!

15:24:14 | 2019-09-01
 Canan Bayram
Canan Bayram      canan.bayram@kayseristarhaber.com.tr

Güzel bir akşam, futbol dolu bir geceydi.

İlk yarısı keyifli, ikinci devresi, gergin, git gellerle dolu hüzünlü bir mücadeleydi.

İlk 2 hafta kazanamayan, 2 renktaşın buluşmasıydı.

Kağıt üzerinde favori olan da, bulduğu ile yetinecek olan da belliydi. Kontrollü başladı iki takımda. Terim de karaman da kenardan süzüyordu rakibi. İlk yarım saatte dişe dokunur pozisyon yoktu sahada. Galatasaray’ın Kayserispor’a oranla baskısı bir tık daha ileride basmasıydı o kadar.

Ancak devrenin son çeyreğine girilirken Kayserispor öyle bir çıkış yaptı ki Galatasaray’ı bunalttı.

Karaman; Umutla Pedro Henrıque’yi kenatta, Adebayour’u ise uçta başlatmıştı. Defansın bir anlık hatasını çok iyi takıp eden Pedro Henrıque Muslera’yı çalımlayarak stopu boş kaleye yuvarlarken tribünleri ayağa kaldıran isim olmuştu.

Devamında bu kez alda at dedi adeta Henrıque Umut’a ancak Umut bildiğimiz hamlesini yaparak net pozisyonu harcadı. Soyunma odasına başı dik giden, keyifli giden taraftı Kayserispor…

İkinci yarı hareketli, bol pozisyonlu, tartışmalı başladı. Kafadan Mensah maçı kopartacak pozisyonu yakaladı ancak yine harcadı. Geçtiğimiz hafta da yazdım şimdi de tekrarlıyorum; bu adamın kafası başka yerde. Sorumluluk almak yerine sorumsuzca davranıyor.  Maçın tekrarını izleyin ne demek istediğimi gayet iyi anlarsın. Sahilde geziyor, çay demliyor, top ayağına gelirse egosunu tatmin ediyor.

Belhan’da önce kaçırdı, sonra penaltıdan attı.  Öncesinde hakemin vara gidip iptal ettiği de verse kimsenin gıkı çıkmazdı. Sahada 9 kişi kalmakta işin başka zor tarafıydı.

Galatasaray gibi bir rakip karşısında 9, sonra 8 kişi mücadele etmek öyle kolay iş değildi. Nitekim son bölümde tek kale oynadı Galatasaray. İkinci gol ise tamamen şansızlıktı.

Uzatmada Kayserispor’un Umutla bulduğu gol ise tesellimiz oldu. Kayserispor kazanabileceği bir maçı  kaybetmek üzereyken  eşitliği sağladı, sonra 8 kişi kalıp tek puan aldım derken kaybetti. Biraz değil çok ağır oldu, acı oldu.  Ne diyelim sağlık olsun. 
ETİKET :  

Tümü