Çocuklar Oynayarak Öğreniyor

10:55:11 | 2019-04-15

Kids Should Learn With Games adındaki eTwinning projesi Kayseri’de yürütülmeye devam ediyor.

Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürü Yaşar Öztürk, Servet Akaydın Ortaokulu Okul Müdürü Hayati Bekar başkanlığında ve İngilizce öğretmeni Gülenay Güler rehberliğinde yürütülen 53 ortaklı projenin amacı  çocuk gelişiminin en önemli parçası olan geleneksel ve teknolojik oyunları derslere entegre ederek öğrencilerin kendilerini tanımalarına yardımcı olmak. Projenin diğer bir amacı ise Milli Eğitim Bakanlığı müfredatında yer alan kazanımları, eğitsel oyunlardan faydalanarak aktarırken, çocukların kişisel, sosyal ve bilişsel gelişimini olumlu yönde etkileyerek başarıyı arttırmak olarak ifade edildi.

Okul idaresinin desteği ile veli, öğrenci ve öğretmen işbirliği sağlanarak birçok etkinlik düzenleyen okul İngilizce Öğretmeni Gülenay Güler, proje çalışmalarına aktif olarak katılan öğrencilerin okula daha istekli devam ettiklerini ve kendilerini daha iyi ifade etmeye başladıklarını gözlemlediğini belirtti.

Okul müdürü Hayati Bekar ise  eTwinning projesinin okulda heyecan oluşturduğunu ve öğrencilerin faydasına olan her türlü projeye dahil olmaya devam edeceklerini söyledi.

(Haber: Ramazan KARAKUŞ)
ETİKET :  

Tümü