Büyükşehir Adayı Mahmut Arıkan

17:37:58 | 2019-02-10

Saadet Partisi’nin 31 Mart yerel seçimlerinde Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mahmut Arıkan olacak.

 

Saadet Partisi,Kadir Has Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen program ile Büyükşehir ve 15 ilçenin adayını tanıttı. Toplantıya Genel Başkan Temel Karamollaoğlu da katıldı.

 

Partiye katılanlara rozet taktı

Belediye başkan adaylarının tanıtımı öncesinde Saadet Partisine katılan 300 kişiye parti rozeti takan Genel Başkan Temel Karamollaoğlu, Ülkenin geleceği ile ilgili olarak önemli adımlar atacaklarını belirttiği konuşmasında, 31 Mart seçimlerinin şölen havasında geçmesini beklediğini söyledi.

İktidarın seçimleri genel seçim havasına büründürerek kampanya yürüttüğüne değinen Karamollaoğlu, “Nihayet oruçlarını bozdular. Saadet Partisinin adını anmamak için adeta oruç tutanlar bu seçim döneminde Saadet partisini ağızlarına aldı. Bu seferde bizi yanlış ithamlarla farklı ittifaklar içinde gösterme gayreti içerisindeler. Saadet partisi Türkiye genelinde tek başına tüm illerde ilçelerde ve beldelerde aday çıkaran tek partidir. Kimseyle ittifak içinde değiliz. Önümüzdeki seçimlerde Türkiye’mizin geleceği ile ilgili önemli bir adım atacağız. Aslında genel seçimlere gitmiyoruz. Belediye başkanlarımızı, belediye meclis üyelerimizi ve muhtarlarımızı seçeceğiz. Ancak bu seçimlerde kullanacağımız oylar, ülkemizin geleceği konusunda adeta bir işaret fişeği olacak diye düşünüyorum.” diye konuştu.

 

Gecede konuşan Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mahmut Arıkan ise AK Partinin iktidara gelmeden önce Milli Görüş çizgisinden ayrılarak yeni arayış içine girenler tarafından kurulduğunu belirterek, “2000’li yılların başını şöyle bir hatırlayalım, kimilerinin erdemliler, kimilerinin yenilikçiler dediği bir grup arkadaşımız Milli Görüş çizgisinden ayrılarak yeni bir arayışın içine girdi. Bu arayışlarını meşrulaştırmak ve kimilerinin eleştirdiği geçmişlerini tamamen silip atmak için dört kelimeden oluşan bir cümle kurdular: “Milli Görüş Gömleğini Çıkardık." Türkiye’yi bütün temel problemlerinden arındırıp milletimizi içeride mutlu, dışarıda saygın bir konuma getirecekleri iddiasında bulundular. Milletimiz de bu güzel iddialar karşısında 17 yıl içinde ne kadar seçim varsa istisnasız hepsinde bu hayallere destek oldu” dedi.

Genel Başkan Karamollaoğlu tarafından açıklanan adayların isimleri şu şekilde:

Kayseri Büyükşehir Mahmut Arıkan, Melikgazi Sinan Aktaş, Kocasinan Haşim Özçelik, Talas Harun Toprak, Hacılar Erdal Altun, Pınarbaşı Vacit Kip, DeveliAbdulah Akkuş, İncesu Orhan Kaya, Sarıoğlan İbrahim Turgut, TomarzaÖmer Yerli, BünyanHakan Çelik, Özvatan Vedat Ali Tur, Akkışla Abdullah Çağrı Elgü, Yeşilhisar Yavuz Mercan, FelahiyeSinan Taşcı, SarızMuarrem Çelik. Yahyalı adayı ise daha sonra açıklanacak.

 

Haber: Ramazan KARAKUŞ

 
ETİKET :  

Tümü