Bu kez umutluyum

17:00:01 | 2019-09-11
 Canan Bayram
Canan Bayram      canan.bayram@kayseristarhaber.com.tr

Dökme suyla değirmen dönmüyor maalesef...
Kurulduğu günden bu yana kalıcı gelir kaynakları hiç bir zaman olmadı ki Kayserispor’un...
Koskoca Kayseri en önemli değerini hep sırtta bir kambur olarak gördü...
Sahip çıkmadı, destek vermedi, topu hep taca attı...
Ne acıdır ki ‘sporcu şehri, spor şehri’ diye sloganlar ürettiğimiz Kayseri üzülerek söylemek gerekirse spor’u hep tüketen bir anlayışı benimsemiştir...

 

***


Önceki gün Kayserispor tesislerindeydim...
Sayın Valimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımız ve kulüp başkanımızın düzenlediği ortak basın toplantısındaydım...

SMS’le başlatılan yardım kampanyasını daha geniş kitlelerle paylaşmak,19 Eylül akşamı yerel ve yaygın basından canlı yayınlarla tüm dünyaya bu sesi gür bir şekilde duyurmak ve dünyanın dört bir yanında yaşayan Kayserileri takımlarına destek olmaya davet etme amacıyla düzenlenenbir toplantıydı.

 

***

Toplantıda altı çizilecek, üstü şimdilik kapatılacak konu başlıklarının yanı sıra; alkışlanacak, ön ayak olunacak, bütünlük sağlandığında geçen yıllarla kıyaslanamayacak derecede önemli detaylar vardı...
Ben öncelikle sayın valimizi  tebrik ediyorum, bu memleketin bir evladı olarak da teşekkür ediyorum...
Başlatılan bir kampanyanın sürdürülebilir olması için gittiği her yerde bundan söz ediyor.
Etrafında kim varsa önce kendisi, sonra onlara 3830’a ‘KS 1966’a destek mesajı atmalarını sağlıyor.
Öyleki sayın Günaydın, meşale elinde en önde koşup Kayserispor’un geleceğini aydınlatmak için  her tarafa ışık saçıyor.

 

***  


Geçmişten günümüze pek alışık olmadığımız bir durum olduğu için alkışı fazlasıyla hak eden önemli bir duruş olarak görüyorum sayın Günaydın’ın bu sıcak yaklaşımını.
Kayserispor adına düzenlenen çok geceler, çok kampanyalar gördüm.
Hepsi de hayal kırıklığıyla sonuçlanan, vaat edilenlerin dahi tahsil edilemediği, yalan balonlarının havalarda uçuştuğu, utandıran gecelere tanıklık ettim.
Yaklaşık 30 yıldır belli aralıklarla düzenlenen bu tarz organizasyonları takip ettim, öncekileri yaşayanlardan dinledim, yazılanları da en ince ayrıntılarına kadar okudum hepsi ama hepsi beklentilerin gerisinde kalmış, kısa sürede unutulmuş, fiyaskoyla sonuçlanmış organizasyonlar olarak tarihe geçmiştir.

 

***


Bu kampanyayı diğerlerinden ayıran en önemli özelliği başta söyledim; Sayın valimiz önde olmak üzere, Büyükşehir Belediye Başkanımız ve kulüp başkanı sayın Bedir’in bu süreci iyi yönetmeleri ve takip etmeleridir.
19 Eylül’deki geceden umutlu olduğumu söylemekle birlikte sadece SMS’lerin dahi çok ciddi katkı sağlayacağına inanıyorum.
Bu işin bahanesi yok!
Bu işin kaçışı yok!
Bu işin korkutacak bir  bedeli de yok!
Herkes gönlünden ne koparsa, ister SMS olarak, ister banka hesaplarına, ister nakdi olarak Kayserispor’a destek olabilir...

***
Kayseriliyim diyen herkesin, sarı kırmızı ruhunu daha canlı kılmak için, Kayserispor’u daha büyük hedefler peşinde koşturmak için, gururlanmak, onurlanmak için, hüznü bir tarafa atıp sevinç çığlıklarıyla birbirimize sarılmak için, ister Kayseri’de, ister İstanbul’da...
İster köyde ister başka ülkede, dünyanın neresinde olursanız olun; gönlünde bu şehrin sevgisi ve özlemi olan tüm Kayserilileri takımlarına sahip çıkmaya, destek olmaya davet ediyorum.
ETİKET :  

Tümü