“Birlik ve beraberlik içerisinde çalışacağız”

15:17:55 | 2019-08-28

Vali Şehmus Günaydın günün anlam ve önemine ilişkin yaptığı açıklamasında; “Büyük Lider Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği yolda birlik ve beraberlik içerisinde kararlı bir şekilde ilerlemeye devam edeceğiz” dedi. 

Bağımsızlık inancımızı, hür yaşama kararlılığımızı tüm dünyaya bir kez daha ilan ettiğimiz 30 Ağustos Büyük Zaferin, milletimizin ortak değerlerde bütünleşerek, birlik ve beraberlik içerisinde büyük fedakârlıklarla yazdığı bir kahramanlık destanı olduğunu dile getiren Vali Günaydın mesajında şu ifadelere yer verdi:

 “Büyük Türk Milleti, tarihimizin dönüm noktalarından biri olan 30 Ağustos Zaferi ile egemenliğini kayıtsız şartsız tüm dünyaya ilan etmiştir. Tarihte nice parlak zaferlere imza atan kahraman ordumuz, bölgesinde bir güç ve istikrar unsuru olarak ülkemizin saygınlığını artırmaktadır. Ordumuzun, vatan savunmasında ve uluslararası görevlerdeki başarılarıyla iftihar ediyoruz. Bu idealle ülkemizin birlik ve bütünlüğünün korunması, milletimizin huzur ve güvenliğinin sağlanması uğrunda yüksek bir vazife şuuruyla görevini yapan kahraman Mehmetçiklerimizin, bu mücadeledeki fedakârlıkları her türlü takdirin üzerindedir.Şanlı bayrağımızın altında özgürce yaşamamıza imkan sağlayan kahraman ecdadımızdan aldığımız güçle, Büyük Lider Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği yolda kararlı bir şekilde ilerlemeye ve ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak için birlik ve beraberlik içerisinde var gücümüzle çalışacağız. Millet olarak hem bizden öncekilere, hem de bizden sonrakilere karşı taşıdığımız sorumluluk büyük ve bir o kadar da gurur vericidir. Bilinmelidir ki, dün olduğu gibi bugün de Milletimiz, geçmişten aldığı ilhamla, şehitlerimizin bize bıraktığı mukaddes emanetin sorumluluğunu, milli birlik, beraberlik şuuru içinde, hür ve bağımsız yaşama azim ve kararlılığını ilelebet sürdürecektir. Bu duygu ve düşüncelerle, aziz milletimizin ve Kayserilihemşehrilerimin30 Ağustos Zafer Bayramını tebrik ediyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu cennet vatanın ilelebet yaşatılması uğruna canlarını feda eden bütün aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden kahraman gazilerimizi rahmetle ve minnetle yâd ediyor, hayatta olan kahraman gazilerimize de sağlık ve huzurlu bir ömür diliyorum.”

Büyükkılıç:

En büyük mirasımız, vatanımız

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç da  30 Ağustos Zaferi’nin 97’nci yıldönümü nedeniyle yaptığı açıklamada, Anadolu’nun atalarımızın bize bıraktığı en önemli miras olduğunu söyledi. Başkan Büyükkılıç, bu vatanın Türk milletinin ebediyen yurdu olduğunun 30 Ağustos’ta tüm dünyaya bir kez daha gösterildiğini kaydetti. 

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Büyük Taarruz’un yıldönümünde Türk Milleti’nin vatan, bayrak, devlet ve millet sevgisine vurgu yaptı. Azizi milletimizin tarih boyunca vatanını canından aziz bildiğini dile getiren Başkan Büyükkılıç, “Bu değerli hasletimiz Kurtuluş Savaşı’nda bir kez daha kendini göstermiştir” diye konuştu. 

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy ise mesajında ““Zaman ve mücadele konuları farklı olsa da sonuç aynıdır, Türk Milleti kendi iradesine ve istikbaline sahip çıkma adına gösterdiği kararlılıktan vaz geçmeyecektir” dedi.

 (Haber: Davut GÜLEÇ)

 
ETİKET :  

Tümü