Beni kim bıçakladı?

16:01:38 | 2019-09-11

Muhtarlık seçimleri sonrası amca çocukları arasında çıkan ve 4 kişinin yaralandığı kavganın davası başladı.  Olay sırasında yaralanan mağdur-sanık Y. C. (53) ‘beni bıçaklayan kim’ diye sordu.

5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde ‘Adam öldürmeye teşebbüs’ ve ‘Yaralama’ suçlarından  açılan davanın iddianamesine göre;  olay, Melikgazi İlçesi İldem Fatih Mahallesi’nde meydana geldi. Pınarbaşı ilçesi Tözgün Mahallesi için 31 Mart seçimlerinde C.C.  muhtarlığı kaybetti. İkiz kardeşler T.C. (53) ile Y.C. (53), seçimde C.C.'yi desteklemediklerini ileri sürdükleri amcalarının oğlu İ.C. (40) ile konuşmak için evine gitti. Tartışma sonrası kavgada ikiz kardeşler T.C. ile Y.C., kuzenleri İ.C. ile oğlu Ö.C.'yi (17), silahla, baba-oğulda ikiz kardeşleri bıçakla yaraladı. T.C. dışındaki sanıklar serbest bırakıldı.

Davanın ilk duruşmasında tutuklu sanık T.Ç. ile hem davacı hem de sanık olan kardeşi Y. C. Kuzeni İ.C. ve oğlu Ö.C. katıldı. Olayda bıçak ile yaralandığını anlatan Y.C., “Beni kim bıçakladı? Kimse beni bıçakladığını kabul etmiyor. Beni cenabı Allah mı bıçakladı? Beni kimin bıçakladığını bilmek istiyorum. Yüzde 87 bedensel engelliyim. Kendimi korumak için rast gele ateş ettim. Öldürmek isteseydim, kafasına sıkardım” derken T.C.’de olay günü  konuşmak için gittiklerini evde küfürleşme ve tartışma sonrası giderken yaşanan olayı “ Arkamdan kafama sert bir şeyle İ.C.’nin oğlu Ö.C. vurdu. Canımızı zor kurtardık. Davacıyım” dedi.  Ö.C., de  T.C.’nin babasını tehdit ettiğini öne sürdü “Babama ‘5 yıl sonra adayım, erkeksen çık karşıma aday ol’ dedi. Sonra kavga çıktı. Babamı korumak için, bıçağın kapalı tarafıyla vurdum” diyerek kendini savundu.  Mahkeme T.C.’nin tahliye ederek duruşmayı erteledi.

Haber: Samed Aydın SUN

 
ETİKET :  

Tümü